NogometNOGOMET

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA Majstori sa Štruvina!

14. listopada 2018. - 20:53
ONK Metković je i dalje na stopostotnom učinku, te i dalje bez primljenog pogotka. Uzeli su svih 12 bodova, a pogodak razlika čistih 13:0. Drugi put se vraćaju kući pjevajući ove sezone. Prvo su u Potomju slavili protiv Grka sa 4:0, nakon toga kod kuće dobili Hajduk 1932. sa 4:0 i Žrnovo s 3:0, a sad ŠD Smokvicu u Smokvici s 2:0. Pobjedu su metkovski 'crveno bijeli' osigurali u samoj završnici prvog poluvremena. Prvo je pogodio u 39. minuti Marko Utovac, a prije nego se krenulo na odmor strijelac za goste bio je Marin Čužić.

Gusar je također na stopostotnom učinku, ali je odigrao utakmicu manje od ONK Metković. Gusar će odraditi zaostatak u srijedu, 17. listopada u Orebiću protiv Orebića. Bit će to prvo gostovanje ove sezone 'žutih' iz Komina. Sve tri pobjede u isto toliko nastupa zabilježili su kod kuće. Nakon Župe dubrovačke i SD Smokvica praznih ruku iz Komina se vraća i Croatia iz Gabrila. Već u 3. minuti se zatresla mreža gostiju, i to iz kaznenog udarca (strijelac Nedjeljko Kaleb), do odmora još jednom (Darko Dodig u 43. minuti), te u nastavku treći put, i to u 68. minuti kad je Pero Ševo, igrač Croatie, igrajući rukom spriječio pogodak. Sudac Luka Liković mu je pokazao crveni karton, dosudio kazneni udarac kojeg je opet realizirao Nedjeljko Kaleb.

Stopostotni učinak, kao i ONK Mettković, sve tri pobjede u prva tri kola imao je i Slaven, koji je sad zaustavljen u Orebiću. Domaćin je slavio s 1:0. U nastavku je pogodio Tonko Kapiteli.

Na Šupjaci prva radost Konavljanina ove sezone, Dobio je Žrnovo s 2:0. U prvom poluvremenu je pogodio Davorin Krešić, a u nastavku Goran Šorgić. Župa dubrovačka ima stopostotni učinak kod kuće. Druga utakmica - druga pobjeda. Prvo je dobila Croatiju s 1:0, a sad Grka s 3:1. Velimir Kajba je doveo domaćina u vodstvo u 33. minuti iz kaznenog udarca. U 70. minuti mrežu gostiju pogodio je Goran Smolčić, a u 75. minuti i Viktor Lekaj. Grk je ublažio poraz u 87. minuti (Mario Bartulović). Međutim, Župa dubrovačka je u gostima bez boda. Dva gostovanja - dva poraza: Gusar 5:3 te Slaven 1:0.

Sokol je postigao u prvom poluvremenu prvi pogodak ove sezone, i to već u 2. minuti. Pogodio je iz kaznenog uudarca Nikša Đurić. Momčad iz Dubravke, koja je domaćin na igrališt Slavena, na Gnjilama, vodila je pola sata. Naime, Hajduk 1932. je izjednačio u 32. minuti preko Borisa Tulića. U nastavku Sokol je postigao još dva pogotka te ostvario prvu pobjedu i osvojio prve bodove ove sezone. Oba puta je za 'zelene' pogodio Pavo Kuliš. Za 2:1 u 56., a za konačnih 3:1 u 60. minuti.

SEMAFOR 4. kolo
Smokvica:
SD Smokvica - ONK Metković 0:2, Gruda: Sokol - Hajduk 1932. 3:1, Čilipi: Konavljanin - Žrnovo 2:0, Orebić: Orebić - Slaven 1:0, Komin: Gusar - Croatia 3:0, Čibača: Župa dubrovačka - Grk 3:1.

1. ONK Metković 12 bodova (13:0), 2. Gusar (utakmica manje) 9 bodova (13:6), 3. Slaven 9 bodova (8:2), 4. Orebić (utakmica manje) 6 bodova (3:2), 5.-6. Grk i Župa dubrovačka po 6 bodova (7:7), 7. Croatia 6 bodova (2:4), 8. Hajduk 1932. 4 boda (7:9), 9. SD Smokvica (ex. Jadran 1929.) 3 boda (7:10), 10. Sokol 3 boda (3:9), 11. Konavljanin 3 boda (3:10), 12. Žrnovo 1 bod (3:10).