NogometNOGOMET

FINALE ŽUPANIJSKOG JUNIORSKOG KUPA Župa sreće!

11. lipnja 2018. - 12:56

Župa dubrovačka je pobjednik Županijskog nogometnog kupa za juniore. U finalu, koje je odigrano na njenom terenu, momčad trenera Ivice Karabogdana je bila uspješnija od Jadran Luka Ploče boljim izvođenjem penala. Pločani su imali u petoj seriji penala udarac za pobjedu, ali je Luka Koludrović zatresao vratnicu, a u dodatnoj seriji nakon što je Ajdin Omerović pogodio za prednost Župe dubrovačke, vratar domaćih Andrej Vidić zaustavlja udarac Luke Parmaća.

Pobjednički pokal Župi dubrovačkoj, koja je osvajanjem Županijskog kupa izborila plasman u završnicu Kupa Hrvatske, uručio je povjerenik natjecanja Miho Arbulić.

Domaćin je poveo iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Bruno Lonza. Ivan Žderić, trener Jadran Luka Ploče, nije skrivao nezadovoljstvo odlukom sutkinje Anite Nenade. Gosti su čak prijetili napuštanjem terena, koji nije bio propisno označen te se sredinom prvog poluvremena 'podebljavala' crta na sredini igrališta. Prvo poluvrijeme nije produženo unatoč prekidu od nekoliko minuta.

Župa dubrovačka je imala dvije velike prilike za postići drugi pogodak, međutim, Jadran Luka Ploče je bio opasniji, te, bilo je itekako vidljivo, tjelesno spremniji. Međutim, brojne prilike su gosti promašili. Istina, u nekoliko navrata se istaknuo i Andrej Vidić, vratar Župa dubrovačke. Pločani su uspjeli izjednačiti u samoj završnici, te su o pobjedniku odlučivali penali.

FINALE Župa dubrovačka – Jadran Luka Ploče 1:1/penali 6:5
ČIBAČA
Igralište Tarantela. Gledatelja 120. Sutkinja: Anita Nenada (Dubrovnik), pomoćnici: Stjepan Kajba (Dubrovnik) i Mate Obšivač (Vidonje). Delegat: Miho Arbulić (Čilipi).
Strijelci: 1:0 Bruno Lonza (21-11m), 1:1 Andrija Korljan (87)
Penali, prva serija: 1:0 Bruno Lonza, 1:1 Martin Musulin, druga serija: 2:1 Antun Palunčić, 2:2 Marko Musulin, treća serija: 2:2 Toni Soldić (obrana Luka Benić), 2:3 Teo Herceg, četvrta serija: 3:3 Antonio Milić, 3:4 Andrej Vukosav, peta serija: 4:4 Marko Grgurinović, 4:4 Luka Koludrović (vratnica), prva dodatna serija: 5:4 Ajdin Omerović, 5:4 Luka Parmać (obrana Andrej Vidić).
ŽUPA DUBROVAČKA: Andrej Vidić, Antonio Milić, Antun Palunčić, Marko Grgurević, Toni Soldić, Ajdin Omerović, Bruno Lonza, Matej Radić, Ivo Jovanović (od 70. Ivan Dabo), Nikša Putica, Mateo Franić (od 55. Antun Sebastijan). Trener: Ivica Karabogdan.
JADRAN LUKA PLOČE: Luka Benić, Martin Musulin, Ante Kavelj, Luka Koludrović, Andrej Vukosav, Marko Musulin, Leo Burić (od 65. Ivan Milošević), Luka Parmać, Matej Milošević, Teo Herceg, Andrija Korljan. Trener: Ivan Žderić.

25. travanj 2024 05:29