NogometNOGOMET

ZAVRŠENA SEZONA U TREĆOJ HL - JUG Pločani pobjedom potvrdili peto mjesto, i GOŠK Dubrovnik 1919. zaključio sezonu pobjedom

19. svibnja 2018. - 22:48

Završena je sezona u južnoj skupini Treće hrvatske lige. Jadran Luka Ploče je peti, u društvu najboljih. Preostala tri kluba Dubrovačko-neretvanske županije (BŠK Zmaj, GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretvanac) su izborili ostanak. Prvak je Croatia iz Zmijavaca, drugi Primorac iz Biograda, treći Zadar, a četvrti RNK Split. Prva dva kluba nisu zainteresirana za viši rang, a treći i četvrti, Zadar i Split, čekaju odluke komisije za licenciranje. Zadar je na poziciji koja donosi izravan plasman u Drugu ligu, dok bi RNK Split igrao kvalifikacije s jedanaestim drugoligašem, Hrvatskim dragovoljcem.

Tri dana nakon što su osvojili Županijski kup, Pločani su slavili u gostima kod Hrvaca s 3:2 u posljednjem kolu Treće hrvatske lige - jug te potvrdio peto mjesto. Marin Romić je bio strijelac prvog pogotka za pločanski sastav. Pogodio je u 35. minuti za 1:1. Potom još dva pogotka u nizu Jadrana LP. Oba je postigao Mihovil Šutalo. U 44. minuti je pogodio za 2:1, a u 69. minuti za 3:1. Domaćin je uspio smanjio u 77. minuti.

Pobjedu je ostvario i GOŠK Dubrovnik 1919., koji je s 2:1 bio uspješniji od Zagore na lapadskom travnjaku. Domagoj Veraja je pogodio u 53. minuti za 1:0. U 69. minuti Zagora je izjednačila, a u 75. minuti domaćin stigao do pobjede iz kaznenog udarca. Siguran realizator je bio Ivo Caput.

Preostala dva županijska trećeligaša su poražena u zadnjem kolu. Neretvanac kod kuće od drugoplasiranog Primorca iz Biograda, i to sa 4:1 (Ante Mihaljević je u 48. minuti prepolovio prednost gostiju, koji su nakon toga postigli još dva pogotka). BŠK Zmaj je poražen u Splitu od RNK Split sa 6:1. Domaćin je vodio s 5:0. Dino Velimirović je u 74. minuti postigao jedini pogodak za blatski sastav čija se mreža nakon toga zatresla još jednom.

POSLJEDNJE 30. kolo
Subota, 19. svibnja, Opuzen:
 Neretvanac – Primorac (B) 1:4, Zmijavci: Croatia – Junak 3:2, Split: RNK Split – BŠK Zmaj 6:1, Stobreč: Primorac 1929. – Imotski 1:2, Kaštel Stari: Val – Zadar 1:2, Ivanbegovina: Kamen – Urania 2:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zagora 2:1, Hrvace: Hrvace – Jadran Luka Ploče 2:3.

1. Croatia Zmijavci 58 bodova, 2. Primorac Biograd 55 bodova, 3. Zadar 54 boda, 4. RNK Split 53 boda, 5. Jadran Luka Ploče 51 bod, 6. Urania 42 boda, 7. Primorac 1929. Stobreč 40 bodova, 8. Hrvace 39 bodova, 9. BŠK Zmaj 37 bodova, 10. GOŠK Dubrovnik 1919. 36 bodova, 11. Kamen 36 bodova, 12. Imotski 35 bodova, 13. Zagora 35 bodova, 14. Junak 33 boda, 15. Neretvanac 32 boda, 16. Val 28 bodova.

FOTO Utakmica 30. kola: GOŠK Dubrovnik 1919. - Zagora 2:1

25. travanj 2024 04:10