NogometNOGOMET

TREĆA HL - JUG Lapad opet koban za drugoplasiranog, Jadran postigao jedan pogodak vrijedan tri boda

Piše Branko Kulidžan/T.V.
15. travnja 2018. - 01:56

Ide GOŠK Dubrovniku 1919. protiv vodećih. Prije 14 dana praznih ruku iz Dubrovnika se vratio tada drugoplasirani RNK Split, tko se ne sjeća pobjede 2:1 izborene u sudačkoj nadoknadi, a sad je 'pao' opet drugoplasirani. Na toj poziciji je uoči 24. kola bio Primorac iz Biograda. Opet, kao protiv RNK Split, poveo je GOŠK Dubrovnik 1919., gost izjednačio, a za 2:1 pogodio Ivo Caput. Istina, ne u sudačkoj nadoknadi. Ovaj put u 78. minuti.

Momčad trenera Josipa Papića je povela nakon 56. minuta igre. Ante Ivanišević je bio strijelac. Trinaest minuta poslije rezultat je izjednačen - 1:1, i tako je bilo devet minuta dok mrežu Primorca iz Biograda nije naciljao Caput.

Osim što je pobijedio, ostvario šestu ovosezonsku pobjedu, GOŠK Dubrovnik 1919. dočekao je da Val ne uspije kod kuće ono što je on uspio prije dva tjedna. RNK Split je slavio u Kaštel Starom sa čak 5:1.

U Pločama jedanaesta pobjeda Jadrana. Jedan pogodak je odlučio županijski ogled. BŠK Zmaj se vratio u Blato praznih ruku. Ivan Raić je bio strijelac. Igrala se 7. minuta. BŠK Zmaj je u 21. minuti zatresao vratnicu, točnije, Marko Vrkić. U 44. minuti Mihovil Šutalo je iz slobodnog udarca zaprijetio gostima, naciljao pod vratnicu, ali se istaknuo Antonio Kragić, vratar 'crvenih', koji nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina te su upisali 14. poraz.

RASPORED 24. kolo
Subota, 14. travnja, Kaštel Stari
: Val – RNK Split 1:5, Ivanbegovina: Kamen – Croatia 2:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Primorac Biograd 2:1, Hrvace: Hrvace – Junak 1:1, Ploče: Jadran LP – BŠK Zmaj 1:0, Unešić: Zagora – Imotski 1:0, nedjelja, 15. travnja, Opuzen: Neretvanac – Primorac 1929. Stobreč, Baška Voda: Urania – Zadar.

1. Croatia Zmijavci 48 bodova, 2. Primorac Biograd 43 boda, 3. RNK Split 43 boda, 4. Zadar (utakmica manje) 40 bodova, 5. Jadran Luka Ploče 38 bodova, 6. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 37 bodova, 7. Hrvace 37 bodova, 8. Urania (utakmica manje) 36 bodova, 9. Kamen 29 bodova, 10. BŠK Zmaj 28 bodova, 11. Zagora 26 bodova, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 25 bodova, 13. Imotski 24 boda, 14. Junak 23 boda, 15. Neretvanac (utakmica manje) 23 boda, 16. Val 22 boda.

FOTO Ante Ivanišević (GOŠK Dubrovnik 1919.)

Raspored 25. kola
Utorak, 17. travnja, Imotski: Imotski – Jadran LP, Blato: BŠK Zmaj – Hrvace, Sinj: Junak – GOŠK Dubrovnik 1919., Biograd: Primorac (B) – Kamen, Zmijavci: Croatia – Val, srijeda, 18. travnja, Baška Voda: Urania – Neretvanac, Zadar: Zadar – Zagora, Split: RNK Split – Primorac 1919. Stobreč.

19. travanj 2024 01:47