NogometNOGOMET

TREĆA HNL - JUG Val Lipo(tić) odnio bodove, Pločanima nije Drag(o) Split, pjesma Zmaja u Imotskom

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
17. ožujka 2018. - 18:47

Derbi vrha bez pobjednika. U Pločama Jadran Luka Ploče - RNK Split 2:2. U derbi začelja slavio je gost. Val je u Lapadu uzeo sva tri boda pobijedivši GOŠK Dubrovnik 1919. s 2:0. Pobjedu je od klubova iz Dubrovačko-neretvanske županije izborio BŠK Zmaj, koji je u Imotskom bio bolji s 1:0.

Jadran Luka Ploče je poveo pogotkom Ivana Raića iz kaznenog udarca u 12. minuti. Marin Romić je prekršajem zaustavljen u kaznenom prostoru gostiju. Potom domaćin ne koristi dvije prilike, a nakon toga kazna. RNK Split je izjednačio u 27. minuti. Drago Gabrić je iskosa prevario obranu domaćina. Isti igrač pogađa u 54. minuti. Ipak, uspjeva Jadran Luka Ploče izbjeći poraz. U 85. minuti u kaznenom prostoru prekršajem je zaustavljen Dino Primorac te je Ivan Raić i drugi put siguran realizator najstrože kazne. Domačin bolji, opasniji, ali...

U Lapadu Val je bio bez šestorice standardnih igrača, sa samo dvojicom na klupi, ali ni to nije pomoglo domaćinu. Val je poveo već u prvom napadu. U 4. minuti bježi obrani domaćih Mislav Pezo, a kad mu je u susret krenuo Dalibor Kristić, prebacuje vratara GOŠK Dubrovnika 1919. Deset minuta poslije Ivo Caput je zaustavljen prekršajem u kaznenom prostoru, potegao ga je Pezo, ali Antonio Lipotić s 11 metara šalje loptu 'pod oblake'. U 36. minuti novi pogodak Vala. Pogriješio je Kristić, a Duje Kustura ugurao loptu u mrežu. Tresla se u nastavku i vratnica gola domaćina (Mislav Pezo). Uglavnom, GOŠK Dubrovnik 1919. je pokazao malo, baš malo. Val je zasluženo odnio sva tri boda iz Dubrovnika.

BŠK Zmaj je uzeo sva tri boda u Imotskom. Pogodak zlata vrijedan postigao je Dino Velimirović u 7. minuti.

SEMAFOR 20. kolo
Subota, 17. ožujka, Dubrovnik
: GOŠK Dubrovnik 1919. – Val 0:2, Hrvace: Hrvace – Primorac 1929. Stobreč (odgođeno), Ploče: Jadran Luka Ploče – RNK Split 2:2, Unešić: Zagora – Croatia Zmijavci (odgođeno), Imotski: Imotski – BŠK Zmaj 0:1, nedjelja, 18. ožujka, Opuzen: Neretvanac – Kamen, Baška Voda: Urania – Primorac Biograd, Zadar: Zadar – Junak (odgođeno).

Poredak
1. Primorac Biograd (utakmica manje) 37 bodova, 2. RNK Split 37 bodova, 3. Croatia Zmijavci (dvije utakmice manje) 35 bodova, 4. Jadran Luka Ploče 34 boda, 5. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 31 bod, 6. Hrvace (utakmica manje) 31 bod, 7. Urania (utakmica manje) 29 bodova, 8. Zadar (utakmica manje) 28 bodova, 9. BŠK Zmaj 25 bodova, 10. Junak (utakmica manje) 21 bod, 11. Kamen (utakmica manje) 20 bodova, 12. Imotski (utakmica manje) 20 bodova, 13. Zagora (utakmica manje) 19 bodova, 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 19 bodova, 15. Val 19 bodova, 16. Neretvanac (utakmica manje) 16 bodova.

Iduće kolo - 21.
Subota, 24. ožujka, Imotski: Imotski – Neretvanac, Blato: BŠK Zmaj – Zadar, Sinj: Junak – Urania, Biograd: Primorac (B) – Zagora, Split: Split – Hrvace, Kaštel Stari: Val – Kamen, nedjelja, 25. ožujka, Zmijavci: Croatia – Jadran Luka Ploče, Stobreč: Primorac 1929. – GOŠK Dubrovnik 1919.

25. travanj 2024 11:40