NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

FOTO S GNJILA 'Majka svih konavoskih derbija': Šmanjak i žumanjak!

Piše i snimio: Tonči Vlašić
11. ožujka 2018. - 23:28

Slaven je dobio Konavljanin s 1:0 na svojim Gnjilama. U 'majci svih konavoskih derbija' odlučio je pogodak Antuna Šmanjka u 86. minuti. Pogriješila je obrana Konavljanina nakon ubačaja iz kornera. Ostao je Šmanjak sam na pet metara te pogodio. Nakon što se zatresla mreža Konavljanina igralo se još 16 minuta! Naime, u 58. minuti navijači domaćih su jajima gađali vratara Konavljanina Matu Borasa te je utakmica prekinuta. Prekid je trajao više od deset minuta te je sudac Luka Liković iz Krvavca pokazao nakon isteka 90. minute kako će se još igrati 12 minuta.

Sudačka trojka, pomoćnici su bili Anita Nenada iz Dubrovnika i Mario Njerš iz Cavtata, nije imala lagan zadatak, pogotovo u nastavku utakmice. Liković je pokazao ukupno deset žutih kartona. Konavljanin je utakmicu zaključio s desetoricom budući je Toni Hojsak u 11. minuti sudačke nadoknade drugi put požutio. Domaćin je dobio četiri žuta kartona. Gosti ukupno šest. U prvom poluvremenu bolji Konavljanin. Pamtit će se udarac Pera Opušića, kojeg je zaustavio vratar Slavena Tomi Saltarić te prilika Marka Trtomana

Konavljanin je nakon utakmice žalio za svojim prilikama u prvom poluvremenu te zbog pogreške u 86. minuti. Ni riječi prigovora na račun suđenja unatoč porazu i isključenju igrača.

U jesenskom dijelu Konavljanin je bio uspješniji na svojoj Šupjaci s 3:0. Sad je na Gnjilama slavio Slaven s 1:0 te je opet ispred Konavljanina. Slaven ima 22 boda, a Konavljanin dva boda manje. Zanimljivo, Slaven i Konavljanin će igrati međusobno opet za tri dana. U srijedu, 14. ožujka, i to u Čilipima, na Šupjaci, ulog nisu opet prvenstveni bodovi, već se igra za plasman u finale Županijskog kupa nogometnog centra Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle.

Slaven - Konavljanin 1:0
GRUDA Igralište Gnjile. Gledatelja 200. Sudac: Luka Liković (Krvavac), pomoćnici: Anita Nenada (Dubrovnik) i Mario Njerš (Cavtat). Delegat: Neven Tomičić (Dubrovnik).
Strijelac: 1:0 Antun Šmanjak (86)
SLAVEN: Tomi Saltarić, Marino Zalokar. Matej Grgić, Boris Čupić, Ivan Pulić (od 90.+6 Matija Kovačević), Pero Macan (od 75. Antun Macan), Jurica Ivanković, Antun Šmanjak, Tomislav Grubešić, Niko Bratoš, Luka Glavić (od 46. Jurica Ljubenko, od 90.+2 Dario Penić). Trener: Vinko Čikato.
KONAVLJANIN: Mate Boras, Kristijan Čižek, Leo Bogdanović, Niko Grbešić, Davorin Krešić, Domagoj Radman Livaja, Božo Krilanović (od 65. Goran Šorgić), Juraj Veraja (od 46. Toni Hojsak), Pero Opušić, Marko Trtoman, Ivan Milić (od 80. Mario Musladin). Trener: Mario Matić.

SEMAFOR Prva ŽNL
REZULTATI 16. kolo
Nedjelja, 11. ožujka, Orebić:
 Orebić – Omladinac 3:0, Gabrili: Croatia – Gusar 1:0, Gruda: Slaven – Konavljanin 1:0, Metković: Neretva – ONK Metković 3:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Grk 2:1, Smokvica: Jadran 1929. – Župa dubrovačka 0:1, Krvavac: Maestral – Žrnovo 1:1.

1. Neretva 37 bodova, 2. Župa dubrovačka 35 bodova, 3. Gusar 33 boda, 4. Orebić (utakmica manje) 32 boda, 5. Hajduk 1932. (utakmica manje) 29 bodova, 6. Croatia (utakmica manje) 27 bodova, 7. ONK Metković (utakmica manje) 23 boda, 8. Slaven 22 boda, 9. Jadran 1929. Smokvica (utakmica manje) 21 bod, 10. Konavljanin 20 bodova, 11. Grk (dvije utakmice manje) 12 bodova, 12. Maestral 5 bodova, 13. Žrnovo (utakmica manje) 5 bodova, 14. Omladinac (utakmica manje) 5 bodova