NogometNOGOMET

TREĆA HL - JUG Val nije rastužio samo Ploče, Blato opet slavi!

Piše Branko Kulidžan/Tonči Vlašić
10. ožujka 2018. - 18:15

Val je zaustavio niz Pločana i to usred Ploča. Jadran Luka Ploče je s dvije pobjede otvorio proljetni dio, a u trećoj utakmici u nastavku sezone pao kod kuće od posljednjeplasiranog sastava lige, Vala iz Kaštel Starog, koji je do pobjede stigao u 75. minuti kada je obranu domaćina prevario Karlo Udovičić.

Rezultat iz Ploča rastužio je i sva tri preostala kluba Dubrovačko-neretvanske županije u južnoj skupini Treće hrvatske lige, prije svega Neretvanca, potom i GOŠK Dubrovnik 1919., a nije drago što se dogodilo u Pločama ni blatskom Zmaju. Naime, Val im je izravni konkurent u borbi za ostanak. Istina, ispada samo posljednji, ali sad je Val na toj poziciji ostavio Opuzence te stigao dubrovačkom sastavu na samo tri boda. Neretvanac i GOŠK Dubrovnik 1919. imaju utakmicu manje. Suparnici su u ovom kolu. Na teren će sutra u Opuzenu s početkom u 15 sati.

U Blatu BŠK Zmaj je opet slavio. U srijedu je dobio jesenskog prvaka u zaostaloj utakmici prvog proljetnog kola, Nemanja Šešlija je u 89. minuti iz slobodnog udarca pogodio za 2:1 protiv Croatije iz Zmijavaca, a sad je isti igrač bio strijelac za 3:2 protiv Junaka iz Sinja. Blaćani su na svom Zlinju poveli s 2:0 pogocima Marka Vrkića (11. i 26. minuta). Junak je ekspresno izjednačio na 2:2 (29. i 34. minuta), a potom Šešlija, i to iz kaznenog udarca u 76. minuti. Šešlija je ove sezone realizirao pet kaznenih udaraca.

SEMAFOR 18. kolo
Subota, 10. ožujka, Hrvace:
Hrvace – Kamen 3:1, Zadar: Zadar – Croatia 3:0, Ploče: Jadran Luka Ploče – Val 0:1, Imotski: Imotski – Primorac (Biograd) 2:3, Unešić: Zagora – Primorac 1929. Stobreč 0:1, Blato: BŠK Zmaj – Junak 3:2, nedjelja, 11. Ožujka, Opuzen: Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1919., Baška Voda: Urania – RNK Split.

1. Primorac Biograd 34 boda, 2. Croatia (utakmica manje) 32 boda, 3. RNK Split (utakmica manje) 32 boda, 4. Primorac 1929. Stobreč 31 bod, 5. Jadran Luka Ploče 30 bodova, 6. Hrvace 30 bodova, 7. Zadar 28 bodova, 8. Urania (utakmica manje) 28 bodova, 9. BŠK Zmaj 22 boda, 10. Imotski (utakmica manje) 20 bodova, 11. Zagora 19 bodova, 12. Junak 18 bodova, 13. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 18 bodova, 14. Kamen 17 bodova, 15. Val 15 bodova, 16. Neretvanac (utakmica manje) 12 bodova.