NogometNOGOMET

TREĆA HL - JUG Lider poražen u Blatu

8. ožujka 2018. - 10:18

Lider je pao u Blatu. BŠK Zmaj je slavio protiv Croatije iz Zmijavaca u zaostaloj utakmici 16. kola s 2:1 i to nakon što su gosti već u 4. minuti poveli pogotkom Tomislava Mrkonjića. U 11. minuti 'Crveni' su izjednačili (Deni Sardelić), a do pobjede stigli pogotkom Nemanje Šešlije iz slobodnog udarca u 89. minuti. Šešlija je prebacio živi zid gostiju, lopta je okrznula desnu stativu te završila u mreži. Nemoćan je bio Pavao Vugdelija, vratar Croatije.

BŠK Zmaj je tako stigao do šeste ovosezonske pobjede. Momčad trenera Grgice Kovača sad je na jedanaestom mjestu s istim bodovnim učinkom kao i deseta Zagora. Ima sedam bodova više od posljednjeplasiranog Vala (ispada samo posljednji). U subotu Blaćani dočekuju Junaka, koji ima bod manje.

1. Croatia (utakmica manje) 32 boda, 2. RNK Split 32 boda, 3. Primorac Biograd 31 bod, 4. Jadran Luka Ploče 30 bodova, 5. Urania 28 bodova, 6. Primorac 1929. Stobreč 28 bodova, 7. Hrvace 27 bodova, 8. Zadar 25 bodova, 9. Imotski (utakmica manje) 20 bodova, 10. Zagora 19 bodova, 11. BŠK Zmaj 19 bodova, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. 18 bodova, 13. Junak 18 bodova, 14. Kamen 17 bodova, 15. Neretvanac 12 bodova, 16. Val 12 bodova.

NAŠI U 18. KOLU
U 18. kolu igraju u subotu, 10. ožujka: Jadran LP - Val i BŠK Zmaj - Junak, te u nedjelju, 11. ožujka: Neretvanac - GOŠK Dubrovnik 1919. Sve utakmice počinju u 15 sati.