NogometNOGOMET

ŽUPANIJSKI KUP Hajduk 1932. rastužio Smokvicu

28. veljače 2018. - 18:46

Hajduk 1932. prvi je finalist Županijskog kupa u Nogometnom centru Lastovo – Korčula. Dobio je u Smokvici domaći Jadran 1929. s 3:2 te sad čeka kako će završiti drugo polufinale između BŠK Zmaj i Omladinca. Ukoliko hrvatski trećeligaš opravda ulogu favorita, viši rang i domaći teren, Blaćani stižu na Moćni Laz. U slučaju uspjeha Lastovaca, ždrijebom će se odrediti domaćin finalne utakmice.

U Smokvici pred 200 gledatelja poveo je Hajduk 1932. pogotkom Ivana Maričića u 25. minuti. U 52. minuti novi pogodak u mreži domaćina. Strijelac za 2:0 bio je kapetan Hajduka 1932. Tomislav Andreis. Šest minuta poslije drugog pogotka gostiju kazneni udarac za domaćina (igranje rukom u kaznenom prostoru). Siguran je realizator najstrože kazne bio Antonio Pecotić. Na novi pogodak se čekalo 16 minuta. Hajduk 1932. je opet imao dva pogotka prednosti. Strijelac za 3:1 bio je Igor Žuvela, a u 81. minuti opet je domaćin stigao na pogodak zaostatka (strijelac Roko Skomrli).

U preostala tri nogometna centra nije se igrala niti jedna utakmica.

POLUFINALNI PAROVI PO CENTRIMA
Nogometni centar Dolina Neretve, Opuzen: Neretvanac - Jadran Luka Ploče, Metković: Neretva - ONK Metković
Nogometni centar Lastovo - Korčula, Blato: BŠK Zmaj - Omladinac Lastovo, Smokvica: Jadran 1929. - Hajduk 1932. 2:3.