NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

SLATKO, A NE GRKO ŽUPI NA KRAJU JESENI Pukla peterda po kiši i vjetru!

1. prosinca 2017. - 17:33

Župa dubrovačka je sa 5:0 nadigrala Grk na svojoj Taranteli. Po kiši, vjetru, mrežu momčadi iz Potomja prvi je zatresao kapetan Župe dubrovačke Velimir Kajba u 23. minuti. Potom, do kraja poluvremena, svako deset minuta novi pogodak u mreži gostiju aktualnog prvaka. U 33. minuti Marko Šećer je bio strijelac za 2:0, a u 43. minuti pogodio je Viktor Lekaj.

U nastavku – nastavak niza domaćina. Velimir Kajba postiže svoj drugi pogodak u 60. minuti za 4:0, a priču zaključuje devet minuta poslije Goran Smolčić.

Župa dubrovačka je ostvarila protiv Grka osmu pobjedu, ima četiri remija i samo jedan poraz, i to u Kominu od Gusara, vodećeg sastava lige, koji ima bod više, ali i utakmicu manje. U najgorem slučaju momčad iz Čibače jesen će zaključiti na diobi trećeg mjesta, a u najboljem slučaju ostat će na drugom mjestu na kojeg je skočila pobjedom protiv Grka. S druge strane Grk je upisao osmi poraz, ima tri pobjede i dva remija te 11 bodova. Momčad iz Potomja, to je sigurno, prvi dio zaključit će na 11. mjestu.

Gusar u nedjelju, 3. prosinca, dočekuje Maestrala i ako se ne dogodi iznenađenje, Kominjani će slaviti naslov jesenskog prvaka, a ako bi momčad iz Krvavca uspjela što ove sezone nitko nije - pobijediti Gusara na njegovom terenu - tada do naslov jesenskog prvaka može (samo) Orebić. Pelješki 'kapetani', koji nižu uspjehe, također su u ulozi domaćina. U goste im stiže Slaven. Na Trstenici, u Orebiću, ogledat će se dva sastava koja su u zadnjih 180 minuta uspjela dobiti Neretvu, prvog favorita lige. Orebić je s 2:1 slavio usred Metkovića protiv 'plavo bijelih', a Slaven na svojim Gnjilama prekinuvši niz od pet poraza.

Kod kuće igraju i Neretva, i Hajduk 1932.

SEMAFOR 13. kolo
Petak, 1. prosinca, Čibača
: Župa dubrovačka - Grk 5:0, nedjelja, 3. prosinca, Komin: Gusar – Maestral, Smokvica: Jadran 1929. – ONK Metković, Gabrili: Croatia – Omladinac, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin, Metković: Neretva – Žrnovo, Orebić: Orebić – Slaven. Početak utakmica u 13 sati.

1. Gusar 29 bodova (29:8), 2. Župa dubrovačka (utakmica više) 28 bodova (28:10), 3. Orebić 26 bodova (26:10), 4. Neretva 25 bodova (42:15), 5. Hajduk 1932. 25 bodova (29:15), 6. Croatia 21 bod (22:14), 7. ONK Metković 20 bodova (19:18), 8. Konavljanin 16 bodova (20:31), 9. Slaven 15 bodova (22:23), 10. Jadran 1929. Smokvica (utakmica manje) 14 bodova (22:24), 11. Grk (utakmica više) 11 bodova (16:32), 12. Maestral 5 bodova (11:26), 13. Omladinac (utakmica manje) 4 boda (8:35), 14. Žrnovo 3 boda (8:38).

FOTO Župa dubrovačka s pokalom prvaka Prva županijske lige u sezoni 2016./17.

TOP(NIK) Ante Batinović
Velimir Kajba, kapetan Župe dubrovačke i najbolji strijelac Prve županijske lige prošle sezone, dva puta je tresao mrežu Grka u prvoj utakmici posljednjeg, 13. kola prvog dijela te je stigao do učinka od 10 pogodaka.

12 pogodaka
- Ante Batinović (Neretva), 11 pogodaka - Ivano Čepo (Orebić), 10 pogodaka - Dragan Brečić (Neretva) i Velimir Kajba (Župa dubrovačka), 8 pogodaka - Frane Jerković (Neretva), 7 pogodaka - Ivica Grbeša (Jadran 1929), Pero Opušić i Goran Šorgić (Konavljanin) te Josip Zadro (Croatia).

23. travanj 2024 17:34