NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

KIŠA PADA, A POPUT KIŠE I FAVORITI Pelješki 'Kapetani' ruše sve pred sobom, Neretva gledala kako Slaven slavi, Župa i Gusar kući (samo) s bodom...

26. studenog 2017. - 21:07

Opet je bilo 'ludo i nezaboravno' na terenima Prve županijske lige. U pretposljednjem kolu jesenskog dijela lider, Gusar, osvojio je samo bod u Potomju protiv Grka, i to nakon što je domaćin vodio s 2:0 do 80. minute utakmice (Mario Ivankovića u 36. i Duje Mihaljević u 58. minuti). Završilo je 2:2. Jure Vladimir je u 80. minuti postigao prvi pogodak za 'Žute', a u drugoj minuti sudačke nadoknade isti igrač pogađa za 2:2.

Neretva je doživjela drugi uzastopni poraz. Nakon što je kod kuće izgubila s 2:1 od Orebića, sad je poražena s 3:2 od Slavena na Grudi. Orebić je nakon slavlja u Metkoviću isto uspio i u Krvavcu protiv Maestrala (2:0). Župa dubrovačka se iz Metkovića opet vraća samo s bodom. Nakon 1:1 s Neretvom nije bila zadovoljna jer je imala veliku priliku za pobjedu, a nije ni sad zadovojna nakon (samo) 0:0 protiv ONK Metković. Hajduk 1932. je projurio na drugoj strani otoka te se vraća iz Žrnova kući (očekivano) s tri boda.

Kolo prije kraja Gusar ima 29 bodova, Orebić je sad drugi s 26, Neretva, Hajduk 1932. i Župa dubrovačka imaju po 25 bodova!

Na Gnjilama Slaven je slavio protiv Neretve. Prekinuo niz od četiri poraza i to protiv prvog favorita lige. Prvo poluvrijeme 2:1 za domaćina. Sva tri pogotka iz kaznenog udarca. Tri puta je Anita Nenada pokazala na bijelu točku u samo devet minuta. Poveo je Slaven (Ivan Pulić u 18. minuti), izjednačila Neretva (Dragan Brečić u 20. minuti) nakon čega opet vodi Slaven (opet Ivan Pulić, sad u 27. minuti)- Domačin je u nastavku pogotkom Đura Trkovića u 49. minuti imao 3:1. Neretva je uspjela samo ublažiti poraz u posljednjoj minuti. Pogodak je postigao kapetan 'plavo bijelih' Ante Batinović.

Na Šupjaci sve je bilo riješeno već nakon 16. minuta igre u susjedskom ogledu između Konavljanina i Croatije iz Gabrila. Vlaho Grbešić je prvi načeo Konavljanina. Naciljao je iz slobodnog udarca u 7. minuti. Već u idućoj minuti opet se zatresla mreža domaćina. Uspio je to Josip Zadro. Osam minuta poslije već je bilo 3:0 za momčad trenera Ivice Zadra. Strijelac je bio Maro Kalauz. Konavljanin je u 83. minuti preko Gorana Šorgića uspio ublažiti poraz.

Orebić je u Krvavcu slavio Ivana Čepa, strijelca oba pogotka. Ivano je pogodio za 1:0 u 60. minuti, a pet minuta prije kraja postavio konačan rezultat, koji je, zahvaljujući porazu Neretve na Grudi te remiju Župe dubrovačke u Metkoviću, doveo pelješke 'kapetane' do drugog mjesta.

Junak pobjede Hajduka 1932. u Žrnovu protiv istoimenog domaćina sa čak 6:1 bio je Igor Žuvela, koji je postigao tri pogotka. Prvi je mrežu domaćina zatresao Goran Gugić u 4. minuti. Zatim u 11. minuti prvi put se u listu strijelaca upisao Igor Žuvela. Domaćin tri minute poslije postiže (jedni) pogodak (Nikola Peraić). Do poluvremena još dva pogotka gostiju (Hrvoje Gugić u 36. te Igor Žuvela u 43. minuti). U završnici drugog poluvremena je bilo obrnuto. Prvo u 75. minuti pogađa za 1:5 Igor Žuvela, a u 80. minuti Hrvoje Gugić za konačnih 1:6.

SEMAFOR 12. kolo
Nedjelja, 26. studenoga, Krvavac
: Maestral – Orebić 0:2, Gruda: Slaven – Neretva 3:2, Žrnovo: Žrnovo – Hajduk 1932. 1:6, Čilipi: Konavljanin – Croatia 1:3, Lastovo: Omladinac – Jadran 1929. (odgođeno), Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka 0:0, Potomje: Grk – Gusar 2:2.

1. Gusar 29 bodova (29:8), 2. Orebić 26 bodova (26:10), 3. Neretva 25 bodova (42:15), 4. Hajduk 1932. 25 bodova (29:15), 5. Župa dubrovačka 25 bodova (23:10), 6. Croatia 21 bod (22:14), 7. ONK Metković 20 bodova (19:18), 8. Konavljanin 16 bodova (20:31), 9. Slaven 15 bodova (22:23), 10. Jadran 1929. Smokvica (utakmica manje) 14 bodova (22:24), 11. Grk 11 bodova (16:27), 12. Maestral 5 bodova (11:26), 13. Omladinac (utakmica manje) 4 boda (8:35), 14. Žrnovo 3 boda (8:38).

KOLO DO KRAJA
Raspored posljednjeg, 13. kola, igra se u nedjelju, 3. prosinca, Komin: Gusar – Maestral, Čibača: Župa dubrovačka – Grk, Smokvica: Jadran 1929. – ONK Metković, Gabrili: Croatia – Omladinac, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin, Metković: Neretva – Žrnovo, Orebić: Orebić – Slaven.

TOP(NIK) Ante Batinović
12 pogodaka - Ante Batinović (Neretva), 11 pogodaka - Ivano Čepo (Orebić), 10 pogodaka - Dragan Brečić (Neretva)...

22. travanj 2024 23:08