NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

VAL RADOSTI BLATSKIH CRVENIH Nakon deset gostujućih poraza u nizu GOŠK Dubrovnik 1919. se vraća s bodom, a imao je do 89. minute sva tri!

18. studenog 2017. - 17:23

Vraća se GOŠK Dubrovnik 1919. s bodom iz zadarskih Stanova: Zadar - GOŠK Dubrovnik 1919. 2:2. Pogocima Tonija Nikolića u 20. minuti i Domagoja Veraje u 73. minuti dubrovački sastav je vodio 1:0 i 2:1. Domaćin je pogađao u predzadnjoj minuti prvog te u predzadnjoj minuti drugog poluvremena. GOŠK Dubrovnik 1919. je tako osvojio prvi gostujući bod ove sezone s kojim je prekinuo niz od čak deset uzastopnih prvenstvenih poraza (izgubio je posljednjih pet gostovanja u sezoni 2016./17. te prvih pet ove sezone).

Nikolić je pogodio na asistenciju Iva Caputa. U 30. minuti kapetan GOŠK Dubrovnika 1919. Dalibor Kristić zaustavlja dva pokušaja Dragana Župana, kapetana Zadra. U 44. minuti domaćin je izjednačio pogotkom Ivana Tokića. Na poluvremenu Franjo Domić umjesto Mislava Glavinića uvodi Domagoja Veraju, koji pogađa u 73. minuti nakon ubačaja Ivana Perice. Veraja je bio najviši u skoku. U 77. minuti Ivo Caput je u prilici, ali njegov udarac zaustavlja vratar Zadra Karlo Jurjević, baš kao i u 35. minuti. Ostalo je upisano u izvješču s utakmice i kako je Toni Žile imao priliku za odvesti GOŠK Dubrovnik 1919. do vodstva 2:0, ali nije uspio. Šimurina je bio strijelac za Zadar za konačnih 2:2 u 89. minuti utakmice. Dubrovački sastav je peti put ove sezone odigrao neodlučeno (dvije pobjede i šest poraza).

U Blatu BŠK Zmaj je savladao posljednji Val te sad ima četiri boda više od sastava iz Kaštel Starog. 'Crveni' su slavili sa čak 5:1. Pogocima iz kaznenog udarca, oba puta je siguran realizator bio Nemanja Šešlija, dobili su prvo poluvrijeme s 2:0. Val je u 60. minuti smanjio prednost domaćina, koji u posljednjih dvadeset minuta postiže nova tri pogotka (Marin Jelavić u 71., Marko Rajčić autogol u 81. te Josip Žaknić u 89. minuti) te potvrđuje četvrtu pobjedu u sezoni 2017./18.

Neretvanac nije uspio popraviti svoj bodovni konto. Poražen je uvjerljivo u gostima od lidera, Croatije iz Zmijavaca s 5:0. TTreći poraz u nizu, deveti ukupno Opuzenaca, koji imaju tri pobjede i jedan remi. Poraz je u 13. kolu upisao i pločanski Jadran LP, koji je u Unešiću izgubio od Zagore. Domaćin je do pobjede stigao pogotkom iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Pločanima je to peti poraz (šest pobjeda i dva remija).

SEMAFOR 13. kolo
Subota, 18. studenog, Biograd:
Primorac (B) – RNK Split 2:0, Sinj: Junak – Primorac 1929. Stobreč 1:1, Blato: BŠK Zmaj – Val 5:1, Imotski: Imotski – Kamen 2:1, Zadar: Zadar – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:2, Unešić: Zagora – Jadran Luka Ploče 1:0,  Zmijavci: Croatia – Neretvanac 5:0, nedjelja, 19. studenog, Baška Voda: Urania – Hrvace. Početak u 13.30 sati.

1. Croatia Zmijavci 28 bodova, 2. Primorac Biograd 26 bodova, 3.-4. RNK Split i Primorac 1929. po 23 boda, 5. Hrvace (utakmica manje) 21 bod, 6. Jadran Luka Ploče 20 bodova, 7.-9. Urania (utakmica manje), Zadar i Imotski po 18 bodova, 10. Kamen po 17 bodova, 11. Junak 15 bodova, 12. Zagora 14 bodova, 13. BŠK Zmaj 13 bodova, 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 11 bodova, 15. Neretvanac 10 bodova, 16. Val 9 bodova.