NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

LAPAD SLAVIO IZ PENALA U ŠESTOJ MINUTI SUDAČKE NADOKNADE Penal je kad ga sudac dosudi, zar ne?

11. studenog 2017. - 18:45

GOŠK Dubrovnik 1919. je osvojio sva tri boda. Dobio je Imotski s 2:1, i to iz kaznenog udarca u šestoj minuti sudačke nadoknade. Precizan je bio Vinko Petković. Dubrovački sastav je tako stigao do druge pobjede te utekao sa začelja. Imotski je poveo u Lapadu u 21. minuti (Martin Grubišić). Domaćin je izjednačio četiri minute poslije preko Šimuna Horvata, a u 55. minuti je gost ostao s desetoricom jer je drugi žuti karton dobio Adnan Kalajdžić.

Domaćin je bio bolji. Dva puta je tresao okvir gola Imotskog, imao još niz prilika. Nekoliko ih je otišlo u nepovrat jer je završni udarac bio neprecizan, a nekoliko puta je na mjestu bio vratar Imotskog Hrvoje Ćubić.

Je li bio prekršaj nakon kojeg je sudac pokazao drugi žuti karton Kalajdžiću i gost ostao s desetoricom, te isto tako je li na kraju bilo prekršaja za kazneni udarac za domaćina, moglo bi se pričati danima. Možda će otkriti tek snimka susreta. Ali, nedugo nakon što je Imotski ostao s desetoricom, isti je oštećen za čisti kazneni udarac (vratar domaćih Dalibor Kristić je s dvije ruke, s leđa, 'prizemljio' Marina Mića). U tom trenutku je bila jedino dvojba je li sudac Marko Tot treba isključiti vratara domaćih ili ne. Međutim, splitski sudac se u tom trenutku uopće nije oglasio.

Nakon što je dosuđen kazneni udarac za domaćina nastala je gužva na terenu (utrčali su i s klupe gostiju), a isto je bilo i nakon što je označen kraj utakmice. Morali su intervenirati zaštitari i policija te zaštititi suce. Izbio je i sukob između predstavnika domaćih i gostiju.

Blaćani su izgubili u Ivanbegovini. Kamen je do pobjede stigao pogotkom u 53. minuti.

SEMAFOR 12. kolo
Petak, 10. studenog, Ploče:
Jadran LP – Urania 2:1, subota, 11. studenog, Hrvace: Hrvace – Zadar 2:1, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Imotski 2:1, Ivanbegovina: Kamen – BŠK Zmaj 1:0, Kaštel Stari: Val – Junak 0:1, Split: RNK Split – Croatia 1:1, nedjelja, 12. studenog, Opuzen: Neretvanac – Zagora, Stobreč: Primorac 1929. – Primorac Biograd. Početak u 14 sati.

1. Croatia Zmijavci 25 bodova, 2. RNK Split 23 boda, 3. Primorac Biograd (utakmica manje) 22 boda, 4.-5. Primorac 1929. (utakmica manje) i Hrvace po 21 bod, 6. Jadran Luka Ploče 20 bodova, 7. Urania 18 bodova, 8.-9. Zadar  i Kamen po 17 bodova, 10. Imotski 15 bodova, 11. Junak 14 bodova, 12.-14. GOŠK Dubrovnik 1919., Neretvanac (utakmica manje) i BŠK Zmaj po 10 bodova, 14. Val 9 bodova, 15. Zagora (utakmica manje) 8 bodova.

13. KOLO
Subota, 18. studenog, Biograd: Primorac (B) – RNK Split, Sinj: Junak – Primorac 1929. Stobreč, Blato: BŠK Zmaj – Val, Imotski: Imotski – Kamen, Zadar: Zadar – GOŠK Dubrovnik 1919., Unešić: Zagora – Jadran Luka Ploče, nedjelja, 19. studenog, Zmijavci: Croatia – Neretvanac, Baška Voda: Urania – Hrvace. Početak u 13.30 sati.

19. travanj 2024 19:08