NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

KVINTET S VRHA PJEVA POBJEDNIČKU PJESMU Mirakul u Čilipima u sudačkoj nadoknadi, prvo 1:2, pa 2:2 te 3:2!

29. listopada 2017. - 18:38

Svih pet sastava s vrha je ostvarilo uspjeh: Neretva, Gusar i Hajduk 1932. su tako i dalje poravnati na vrhu s dva boda više od Orebića i Župe dubrovačke. Slavio je i Konavljanin. Šupjaka ima četiri boda manje od vodećeg trojca...

Neretva
je sa 4:1 dobila kod kuće Croatiju iz Gabrila. Povela je pogotkom Ante Batinovića u 9. minuti. Momčad iz Gabrila je izjednačila u 39. minuti (Josip Zadro). Početkom nastavka nova dva pogotka Batinovića (59. i 64. minuta). Pobjedu domaćih potvrdio je Tomislav Dodig u 88. minuti.

Gusar je u Žrnovu pobjedu osigurao sa četiri pogotka već u prvh 45 minuta. U nastavku je dodao dva. Mrežu Žrnova dva puta je tresao Tomislav Blažević, a po jednom Darko Dodig, Stanko Vlahović, Alen Oršulić i Eduard Raguž. I Hajduk 1932. je slavio u gostima. Uzeo je sva tri boda u Krvavcu. Postigao je tri (Boris Tulić u 59. i 88. minuti te Tomislav Andreis u 73. minuti iz kaznenog udarca), a primio jedan (Teo Ćelić u 83. minuti).

ONK Metković je nastavio svoj niz. Nakon tri startna poraza – pet utakmica ne zna za poraz, a od tih pet utakmica dobio je četiri te je već na 13 bodova i u gornjem domu tablice. Novu, četvrtu pobjedu ostvario je kod kuće protiv Omladinca 2:1 (zamjena domaćinstva). Sva tri pogotka postignuta su na Štruvinom u prvom poluvremenu. Već u 2. minuti Stipan Marević je pogodio za vodstvo domaćina, koji je u 16. minuti poduplao prednost. Pogodak za 2:0 postigao je Josip Mioč. U 40. minuti pogodak za goste. Nespretno i nesretno je vlastitu mrežu zatresao Josip Boras.  .

Župa dubrovačka
je dobila na Gnjilama. Slaven je dobio prve četiri domaće utakmice ove sezone kod kuće, ali ne i petu. Prvo poluvrijeme Župa dubrovačka je dobila pogotkom kapetana Velimira Kajbe u 15. minuti. Početkom nastavka, u 52. minuti, gosti su poveli 2:0 pogotkom Viktora Lekaja. Slaven je u drugoj minuti sudačke nadoknade ublažio poraz. Strijelac je bio Dario Penić.

U Orebiću domaćin slavi pobjedu, a Jadran 1929. se vraća u Smokvicu praznih ruku. Prvo poluvrijeme 1:1. Alen Stanišić je u 16. minuti iz slobodnog udarca donio prednost domaćinu. Jadran 1929. je izjednačio u 25. minuti nakon ubačaja iz kuta preko Domagoja Šaina. U nastavku pobjedu Orebiću osigurao je Ivano Čepo s dva pogotka (73. i 83. minuti iz kaznenog udarca). Četvrti pogodak za Orebić postigao je Nedo Musić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Sad je na učinku od osam pogodaka ove sezone. Orebić je stigao do pete pobjede, dok je Jadran 1929. upisao peti poraz.

Utakmica u Čilipima za pamćenje. Ne zbog rezultata: Konavljanin – Grk 3:2, već zbog događanja u sudačkoj nadoknadi. Prvo ono što se događalo prije sudačke nadoknade: Goran Šorgić je donio prednost Konavljaninu u 45. minuti, a u 61. minuti Grk je izjednačio na 1:1 pogotkom Hrvoja Bogdanovića. Zatim sudačka nadoknada: u prvoj minuti sudačke nadoknade Mario Ivanković dovodi goste u vodstvo. Konavljanin kreće s centra. Pero Opušić iskosa tuče i pogađa za 2:2. Zatim je Grk krenuo s centra, Konavljanin im oduzima loptu, ide ubačaj u kazneni prostor gostiju gdje je na mjestu Šorgić, koji u trećoj minuti sudačke nadoknade.

SEMAFOR 8. kolo
Nedjelja, 29. listopada, Krvavac
: Maestral – Hajduk 1932. 1:3, Metković: Neretva – Croatia 4:1, Orebić: Orebić – Jadran 1929. 4:1, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka 1:2, Žrnovo: Žrnovo – Gusar 0:6, Čilipi: Konavljanin – Grk 3:2, Metković: ONK Metković - Omladinac 2:1.

1. Neretva 19 bodova (32:8), 2. Gusar 19 bodova (19:7), 3. Hajduk 1932. 19 bodova (18:8), 4. Orebić 17 bodova (20:6), 5. Župa dubrovačka 17 bodova (14:9), 6. Konavljanin 15 bodova (17:21), 7. ONK Metković 13 bodova (14:15), 8. Slaven 12 bodova (16:13), 9. Croatia 9 bodova (10:11), 10. Maestral (utakmica manje) 6 bodova (10:14), 11. Grk 6 bodova (11:20), 12. Jadran 1929. Smokvica 5 boda (11:20), 13. Žrnovo 3 boda (4:20), 14. Omladinac (utakmica manje) bez boda (4:27).