NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

9. KOLO Pločani do prve pobjede u Blatu, a GOŠK Dubrovnik 1919. i dalje bez pobjede ove sezone

21. listopada 2017. - 21:40

Sedma je sezona kako za bodove u južnoj skupini Treće hrvatske lige igraju BŠK Zmaj i Jadran Luka Ploče. Prošle sezone je bilo 3:0 u Pločama za Jadrana LP u 1. kolu, a u 16. kolu 1:1 u Blatu. Sezonu prije BŠK Zmaj je u 2. kolu dobio Pločane sa 4:0 kod kuće, a u 19. kolu Jadran LP je s 1:0 dobio kod kuće blatske 'crvene'. U sezoni 2014./15. prvo se igralo u Pločama: 1:0 za Jadran LP (7. kolo), a potom u Blatu kada je bilo čak 6:0 za BŠK Zmaj. U sezoni 2013./14. Pločani su bili u Županijskoj ligi, a u sezoni 2012./13. obje pobjede BŠK Zmaj, koji je u jesen u Pločama slavio sa čak 5:1, a kod kuće s 1:0. U sezoni 2011./12. tko je bio domaćin, taj je slavio s 1:0 te u sezoni 2010./11., prvoj blatskog kluba u južnoj skupini Treće HL, 10. listopada 2010. godine u Blatu prvi ogled dva kluba za trećeligaške bodove - 3:1 za BŠK Zmaj, a na proljeće, 16. travnja 20111., bez pogodaka u Pločama.

Sad, u prvom ogledu u sezoni 2017./18., na Zlinju: BŠK Zmaj - Jadran Luka Ploče 3:4. Poveo je domaćin pogotkom Marina Begića. u 23. minuti. Potom tri pogotka u nizu Pločana: 1:1 Abel Kalfić u 33. minuti, 1:2 Mihovil Šutalo u 46. minuti te 1:3 Zdenko Jurčević u 56. minuti. Drugi pogodak za BŠK Zmaj postigao je Dani Matković u 61. minuti, a treći Marko Vrkić u 73. minuta. U 80. minuti BŠK Zmaj je ostao s desetoricom (isključen je Marko Grbavica), a u drugoj minuti sudačke nadoknade Mihovil Šutalo je svojim drugim pogotkom donio radost Pločanima.

Jadran Luka Ploče je tako stigao do prve pobjede u Blatu gdje je domaćin dobio prvih pet od ukupno sedam ogleda. Šesti dvoboj je završio prošle sezone bez pobjednika. Pogodak razlika u Blatu je 19:6 za BŠK Zmaj. U Pločama je 4:1 u pobjedama za Jadran LP uz jedan neodlučan rezultat (7:5 pogodak razlika za Jadran LP). Dakle, ukupno - 6:5 u pobjedama za BŠK Zmaj uz dva neodlučena razultata. Ukupna pogodak razlika 24:13 za blatski sastav. Međutim, u ovom trenutku manje je razloga za zadovoljsvo u Blatu, nego u Pločama.

GOŠK Dubrovnik 1919. zadnju je pobjedu ostvario 20. svibnja ove godine kada je u 32. kolu Treće HNL – jug u sezoni 2016./17. dobio s 1:0 u Lapadu Jadran Luka Ploče. Nakon toga je izgubio dvije zadnje utakmice prošle sezone, a u novoj ni nakon 9. kola ne zna za pobjedu (četiri remija i pet poraza).

U 10. kolu dočekuje Junaka iz Sinja. Hoće li u subotu, 28. listopada, prekinuti niz od 11 utakmica i više od pet mjeseci bez pobjede? U 9. kolu nove sezone GOŠK Dubrovnik 1919. je bio gost lidera, Primorca iz Biograda, koji je bio uvjerljiv, dobio je s 3:1, te je i dalje vodeći sastav južne skupine Treće hrvatske lige, dok je dubrovački sastav i dalje zadnji. Dubrovačka mreža se sva tri puta zatresla već u prvom poluvremenu. Ivo Caput je u završnici utakmice ublažio poraz.

SEMAFOR 9. kolo
Subota, 21. listopada, Split
: RNK Split – Val 3:1, Biograd: Primorac (B) – GOŠK Dubrovnik 1919. 3:1, Sinj: Junak – Hrvace 0:2, Blato: BŠK Zmaj – Jadran Luka Ploče 3:4, Imotski: Imotski – Zagora 3:2, Zadar: Zadar - Urania 5:2, nedjelja, 22. listopada, Stobreč: Primorac 1929. – Neretvanac, Zmijavci: Croatia – Kamen.

1. Primorac Biograd 21 boda, 2. RNK Split 18 bodova, 3. Jadran Luka Ploče 16 bodova, 4.-6. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje), Croatija Zmijavci (utakmica manje) i Urania po 15 bodova, 7. Hrvace 14 bodova, 8.-10.Kamen (utakmica manje), Zadar i Imotski po 13 bodova, 11. Junak 8 bodova, 12.-15. BŠK Zmaj, Zagora, Val i Neretvanac (utakmica manje) po 7 bodova, 16. GOŠK Dubrovnik 1919. po 4 boda.

Samo je BŠK Zmaj gost u 10. kolo
Jadran LP, GOŠK Dubrovnik 1919. i Nerevanac igraju kod kuće, dok je jedino BŠK Zmaj u gostima od klubova Dubrovačko-nerettvanske županije u južnoj skupini Treće HNL.

Subota, 28. listopada, Unešić: Zagora – Zadar, Ploče: Jadran LP – Imotski, Hrvace: Hrvace – BŠK Zmaj, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Junak, Ivanbegovina: Kamen – Primorac Biograd, Kaštel Stari: Val – Croatia, nedjelja, 29. listopada, Opuzen: Neretvanac – Urania, Stobreč: Primorac 1929. – RNK Split.

25. travanj 2024 08:27