NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

6. KOLO Derbiji, Iza vage i na Trstenici, bez pobjednika!

15. listopada 2017. - 22:57

Dva derbija, Neretva – Župa dubrovačka te Orebić – Gusar, bila su u središtu zanimanja. U Metkoviću nije bilo pogodaka prvo poluvrijeme, a u Orebiću je Stipe Nikolac u 27. minuti postigao prekrasan pogodak udarcem iz daljine za vodstvo Gusara. Domaćin je prednost momčadi iz Komina anulirao iz kaznenog udarca u 55. minuti (Ivano Čepo). Iza vage Neretva je povela početkom nastavka (Mirko Marić), a Župa dubrovačka je izjednačila u 70. minuti pogotkom kapetana Velimira Kajbe. Gosti žale za prilikom koju su imali u 85. minuti (Bruno Lonza). I domaćin je nezadovoljan (samo) bodom.

Istim rezultatom, 1:1, završio je i ogled u Vela Luci između Hajduka 1932. i Jadrana 1929. Domaćin je pobjedom mogao na prvo mjesto. Nije uspio. Momčad iz Smokvice je 'okinula' dva boda Župi dubrovačkoj u Čibači, iznenadila doprvaka kod kuće (pobjeda protiv Croatije), a sad prva ove sezone odlazi iz Vela Luke neporažena. Jadran 1929. je poveo na Moćnom lazu već u 2. minuti. Ino Pecotić je zatresao mrežu domaćina, koji je u 68. minuti uspio napraviti isto. Za konačnih 1:1 pogodio je Hrvoje Gugić

Na Šupjaci je Konavljanin sa 4:1 dobio Omladinac te ostvario četvrtu pobjedu u nizu nakon dva startna poraza. Goran Šorgić je prvi pogodio, i to nakon što se prethodno dva puta tesao okvir gola gostiju. Šorgić je zbog ozljede morao iz igre. Dvije minute prije kraja prvog poluvremena domaćin je izborio kazneni udarac, a Pero Opušić bio siguran realizator. Isti igrač pogodio je početkom nastavka za 3:0. Lastovci su u 82. minuti preko Mateja Gabrila smanjili prednost domaćina, ali nakratko. Mateo Kljunak je bio strijelac za konačnih 4:1.

Na Gnjilama Slaven je dobio Grka s 2:1 te u četvrtoj utakmici kod kuće ostvario četvrtu pobjedu. 'Crveni' su poveli u 40. minuti pogotkom Iva Mosahinića. U prvoj minuti nastavka Grk je izjednačio. U gužvi se najbolje snašao Stipe Čirjak. Sve do 89. minute je bilo 1:1, a tada je radost domaćinu donio Pero Macan.

ONK Metković opet slavi pobjedu i Josipa Plečaša. Pogodio je prošlo kolo za prvu ovosezonsku pobjedu, i to kod kuće  protiv Slavena (metkovski 'crveno bijeli' su od 0:2 stigli do 3:2), a sad je donio uspjeh u gostima protiv Žrnova. Bio je strijelac u 23. minuti. Josip Mijoč je bio asistent.

U Krvavcu bez pogodaka u prvih 45 minuta, a u nastavku Croatija je s tri pogotka prekinula niz od tri poraza. Mrežu Maestrala je prvi zatresao Josip Zadro, a nakon toga dva puta Mateo Vodopić.

SEMAFOR 6. kolo
Nedjelja, 15. listopada, Krvavac
: Maestral – Croatia 0:3, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran 1929. 1:1, Metković: Neretva – Župa dubrovačka 1:1, Orebić: Orebić – Gusar 1:1, Gruda: Slaven – Grk 2:1, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković 0:1, Čilipi: Konavljanin – Omladinac 4:1.

1. Orebić 14 bodova (16:3),
2. Neretva 13 bodova (25:5), 3. Hajduk 1932. 13 bodova (14:7), 4. Gusar 13 bodova (12:7), 5. Slaven 12 bodova (15:10), 6. Konavljanin 12 bodova (12:14), 7. Župa dubrovačka 11 bodova (10:8), 8. Croatia 9 bodova (9:6), 9. Maestral 6 bodova (9:11), 10. Jadran 1929. Smokvica 5 boda (8:14), 11. ONK Metković 7 bodova (7:12), 12. Grk 3 boda (6:15), 13. Žrnovo 3 boda (2:11), 14. Omladinac bez boda (3:25).

7. KOLO Orebić siže u Čibaču
Nedjelja, 22. listopada, Lastovo: Omladinac – Maestral, Metković: ONK Metković – Konavljanin, Potomje: Grk – Žrnovo, Komin: Gusar – Slaven, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić, Smokvica: Jadran 1929. – Neretva, Gabrili: Croatia – Hajduk 1932.

18. travanj 2024 21:17