NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

ONK METKOVIĆ NASTAVIO SVOJ NIZ U OREBIĆU Župa iz Gabrila pjevajući, Konavljanin iz Žrnova...

1. listopada 2017. - 21:17

Župa dubrovačka je i ove sezone slavila u Gabrilima. Prošle godine s 2:0, a sad s 2:1. Ovaj put je domaćin poveo (Vlaho Grbešić u 11. minuti), a Župa dubrovačka preokrenula preko Bruna Lonze u 22. i Vikora Lekaja u 69. minuti. Župa dubrovačka je dobila ove sezone dva od tri gostovanja. Izgubila je prvo u Kominu od Gusara, a potom dobila Maestral u Krvavcu. U prošlom, 3. kolu, kod kuće je izgubila dva boda odigravši 3:3 protiv Jadrana 1929. iz Smokvice. Croatija je novu sezonu otvorila s dvije pobjede, a potom pala u oba derbija. Prije sedam dana u Kominu od Gusara, a sad od Župe dubrovačke kod kuće.

Croatia i Župa dubrovačka su prošle sezone u zadnjem kolu odlučivali o prvaku (Župa dubrovačka je slavila s 1:0 na svom terenu protiv momčadi iz Gabrila, kojoj je i bod donosio naslov prvaka).

Orebić nije uspio dobiti ONK Metković kod kuće te su sad samo Neretva i Hajduk 1932. na stopostotnom učinku. ONK Metković je u Orebiću stigao do prvog boda, a zanimljivo, ovo je četvrti put u nizu kako Orebić ne može kod kuće dobiti metkovske 'crveno bijele'. Strijelac za ONK Metković bio je Roko Brečić u 59. minuti. Orebić je poveo iz kaznenog udarca u 24. minuti. Precizan je bio Ivano Čepo.

Slaven je dobio i treću utakmicu kod kuće. Nadigrao je Omladinac s 5:2. Slaven je prošlo kolo izgubio u gostima od Konavljanina, kojem je to bila prva pobjeda, a sedam dana poslije momčad iz Čilipa je ostvarila novi uspjeh, gostujući. Jedan pogodak je bio dovoljan za sva tri boda protiv Žrnova u Žrnovu. Strijelac je bio Ivan Milić u 35. minuti. Prije nego je povela momčad Maria Matića domaćin je imao kazneni udarac, ali je u 27. minuti udarac Frane Jeričevića zaustavio Mate Boras, vratar Konavljanina.

Drugu pobjedu, kao i Konavljanin te Župa dubrovačka, ostvario je u 4. kolu i Maestral, koji je kod kuće savladao Jadran 1929. Mrežu sastava iz Smokvice pogađali su Teo Ćelić, Ante Sokol i Vinko Batinović. Zanimljivo, i u prošlom kolu, kada je Maestral s 3:0 slavio u Žrnovu, spomenuta trojka je po jednom pogađala protivničku mrežu.

SEMAFOR 5. kolo
Petak, 29. rujna, Vela Luka:
Hajduk 1932. – Gusar 3:2, subota, 30. rujna, Metković: Neretva – Grk 5:1, nedjelja, 1. listopada, Gruda: Slaven – Omladinac 5:2, Krvavac: Maestral – Jadran 1929. 3:1, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka 1:2, Orebić: Orebić – ONK Metković 1:1, Žrnovo: Žrnovo – Konavljanin 0:1.

1. Neretva 12 bodova (23:2),
 2. Hajduk 1932. 12 bodova (13:5), 3. Orebić 10 bodova (12:2), 4. Slaven 9 bodova (11:6), 5. Gusar 9 bodova (9:5), 6. Župa dubrovačka 7 bodova (8:7), 7. Maestral 6 bodova (8:5), 8. Croatia 6 bodova (5:4), 9. Konavljanin 6 bodova (5:12), 10. Grk 3 boda (5:10), 11. ONK Metković 1 bod (3:10), 12. Jadran 1929. Smokvica 1 bod (5:12), 13. Žrnovo bez boda (1:10), 14. Omladinac bez boda (2:20).

Raspored 5. kola
Nedjelja, 8. listopada, Čilipi: Konavljanin – Maestral, Lastovo: Omladinac – Žrnovo, Metković: ONK Metković – Slaven, Potomje: Grk – Orebić, Komin: Gusar – Neretva, Čibača: Župa dubrovačka – Hajduk 1932., Smokvica: Jadran 1929. – Croatia

16. travanj 2024 07:51