NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

NERETVI NIJE GRKO Brečić već 7 pogodaka!

1. listopada 2017. - 00:00

Neretva se nakon 24 sata vratila na vrh, koji je nakon pobjede u petak, 29. rujna, protiv Gusara s 3:2 kod kuće preuzeo Hajduk 1932. s utakmicom više. Metkovski 'plavo bijelih' su u subotu, 30. rujna, dobili Grk s 5:1 Iza vage, pred 200 gledatelja. Momčad trenera Gorana Galova (na slici) bodovno se izjednačili sa sastavom iz Vele Luke, ali kako ima daleko bolju pogodak razliku, opet je na prvom mjestu. Neretva i Hajduk 1932. su za sad jedina dva sastava sa stopostotnim učinkom u Prvoj županijskoj ligi. Može im se pridružiti još samo Orebić ukoliko u nedjelju, 1. listopada, kod kuće dobije ONK Metković.

Junak nove, četvrte pobjede Neretve, prvog favorita lige, bio je Dragan Brečić, koji je pospremio tri lopte iza leđa Ivana Utovca, vratara Grka. Brečić je tako s ukupno 7 pogodaka pretekao klupskog kolegu Franu Jerkovića na vrhu liste strijelaca. Jerković je ostao na učinku od 5 pogodaka.

Brečić je prvi pogodak protiv Grka postigao u 12. minuti iz slobodnog udarca. Grk je izjednačio u 18. minuti preko Kristijana Redžepaja, ali sedam minuta poslije izjednačenja opet Brečić i opet iz slobodnog udarca. U 38. minuti pogađa Ante Batinović, kapetan Neretve, koji je u 63. minuti asistirao Brečiću za 4:1. Konačnih 5:1 potpisao je Dodig u 76. minuti.

SEMAFOR 5. kolo
Petak, 29. rujna, Vela Luka:
 Hajduk 1932. – Gusar 3:2, subota, 30. rujna, Metković: Neretva – Grk 5:1, nedjelja, 1. listopada, Gruda: Slaven – Omladinac (14.30 sati), Krvavac: Maestral – Jadran 1929. (16 sati), Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka (16 sati), Orebić: Orebić – ONK Metković (16 sati), Žrnovo: Žrnovo – Konavljanin (16 sati).

1. Neretva (utakmica više) 12 bodova (23:2), 2. Hajduk 1932. (utakmica više) 12 bodova (13:5), 3. Orebić 9 bodova (11:1), 4. Gusar (utakmica više) 9 bodova (9:5), 5. Slaven 6 bodova (6:4), 6. Croatia 6 bodova (4:2), 7. Župa dubrovačka 4 boda (6:6), 8. Maestral 3 boda (5:4), 9. Grk (utakmica više) 3 boda (5:10), 10. Konavljanin 3 boda (4:12), 11. Jadran 1929. Smokvica 1 bod (4:9), 12. ONK Metković bez boda (2:9), 13. Žrnovo bez boda (1:9), 14. Omladinac bez boda (0:15).

Raspored 5. kola
Nedjelja, 8. listopada, Čilipi: Konavljanin – Maestral, Lastovo: Omladinac – Žrnovo, Metković: ONK Metković – Slaven, Potomje: Grk – Orebić, Komin: Gusar – Neretva, Čibača: Župa dubrovačka – Hajduk 1932., Smokvica: Jadran 1929. – Croatia

Top(nik)
Dragan Brečić (Neretva) vodi sa 7 pogodaka, drugi je Frane Jerkovića (Neretva) s 5 pogodaka....

19. travanj 2024 10:25