NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

RADOST PLOČANA Tuga GOŠK Dubrovnika 1919., BŠK Zmaj potopljen u Zadru

Piše Branko Kulidžan i Tonči Vlašić
30. rujna 2017. - 20:55

Pločani su stigli do nove, treće pobjede. Dobili su kod kuće sa 4:0 Croatiju iz Zmijavaca. Tri boda su osigurali u prvih 45 minuta kada su tri puta zatresli mrežu gostiju. Ivan Raić je postigao prvi pogodak u 22. minuti, pet minuta poslije opet Raič, ali nakon dugog vijećanja službenih osoba u zapisnik je upisano kako je bio autogol  (Ante Čakljušić). U 35. minuti kapetan domaćih Dino Primorac je iz slobodnog udarca bio precizan. Pobjedu sastava trenera Gorana Prolete potvrdio je Marin Sršen u 87. minuti.

U Lapadu GOŠK Dubrovnik 1919. ne samo da nije u svom čevrtom nastupu kod kuće, šestom računajući i dva gostovanja ove sezone, stigao do prve pobjede, već je upisao prvi poraz kod kuće (0:1). Primorac 1929. Stobreč je u 34. minuti zatresao mrežu domaćina (Ožegović), početkom nastavka imao kazneni udarac za 2:0, ali se istaknuo Dalibor Kristić, vratar domaćih. Prije nego su Stobrečani poveli, imao je GOŠK Dubrovnik 1919. zicer, s pet metara Toni Nikolić nije uspio prevariti Domagoja Markulina. Vratar Primorca 1929. istaknuo se u nekoliko navrata.

Blaćani su izgubili u Zadru. Dva puta je mrežu BŠK Zmaj tresao Karlo Torbarina, koji je prošle sezone nosio dres GOŠK Dubrovnika 1919.

SEMAFOR 6. kolo
Subota, 30. rujna, Zadar
: Zadar – BŠK Zmaj 4:0, Unešić: Zagora – Primorac Biograd 2:3, Ploče: Jadran LP – Croatia 4:0, Hrvace: Hrvace – RNK Split 1:2, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Primorac 1929. Stobreč 0:1, Ivanbegovina: Kamen – Val 2:1, nedjelja, 1. listopada, Opuzen: Neretvanac – Imotski, Baška Voda: Urania – Junak.

1. Primorac 1929. Stobreč 13 bodova, 2. Primorac Biograd 12 bodova, 3.-6. Hrvace, Croatia, Kamen i RNK Split po 11 bodova, 7. -9. Urania (utakmica manje), Jadran LP i Zadar po 10 bodova, 10. Junak (utakmica manje) 7 bodova, 11. BŠK Zmaj 6 bodova, 12. Neretvanac (utakmica manje) 4 boda, 13.-16. GOŠK Dubrovnik 1919., Imotski (utakmica manje), Zagora i Val po 3 boda.

Raspored 7. kola
Subota, 7. listopada, Kaštel Stari: Val – Neretvanac, Split: RNK Split – GOŠK Dubrovnik 1919., Biograd: Primorac (B) – Jadran Luka Ploče, Sinj: Junak – Zagora, Blato: BŠK Zmaj – Urania, Imotski: Imotski – Zadar, nedjelja, 8. Listopada, Zmijavci: Croatia – Hrvace, Stobreč: Primorac 1929. – Kamen.

20. travanj 2024 10:45