NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

NIŠTA S PUTA Blatski 'Crveni' sastavili dvije pobjede

24. rujna 2017. - 00:10

Neretvanac je izgubio od Kamena u Ivanbegovini, Jadran Luka Ploče je pao u Parku mladeži od RNK Split, a poraz u gostima upisao je i GOŠK Dubrovnik 1919., koji je bio gost Vala u Kaštel Starom. Preostali četvrti klub naše županije u južnoj skupini Treće hrvatske lige, BŠK Zmaj, bio je domaćin u 5. kolu. Dočekao je Imotski te ostvario svoju drugu pobjedu zaredom nakon tri startna poraza.

U Kaštel Starom Val je poveo protiv GOŠK Dubrovnika 1919. pogotkom Mislava Peza u 61. minuti. Izjednačio je dubrovački sastav u 81. minuti iz kaznenog udarca. Vinko Petković je bio siguran realizator te kad se činilo kako će GOŠK Dubrovnik 1919. treći put u nizu odigrati 'iks', a ukupno četvrti put ove sezone u pet nastupa, pritom prvi put osvojiti bod u gostima, pogodak Vala u 89. minuti. Petar Čeko je pogodio za 2:1 pobjedu domaćina, koji je bio bez boda u prva četiri kola.

U Blatu Nemanja Šešlija je u 16. minuti realizirao kazneni udarac za BŠK Zmaj, kojim je domaćin poveo protiv Imotskog. Taj rezulta je bio na semaforu sve do 89. minute kada je Vinko Nobilo potvrdio uspjeh domaćina. Prva tri kola - tri poraza momčadi trenera Grgice Kovača (na slici), koja je negativan niz prekinula prošlo kolo slavljem u Opuzenu protiv Neretvanca s 3:1. Sad prva pobjeda i kod kuće.

Pločani prva tri kola 7 bodova, najbogatiji naš klub, ali zadnja dva kola - dva poraza. Nakon što su pali kod kuće protiv sttobrečkog Primorca, sad poraz u Splitu. RNK Split je pred televizijskim kamerama bio uspješniji s 3:1. Domaćin je pobjedu osigurao u prvom poluvremenu s tri pogotka (21., 24. i 33. minuta). Zdenko Jurčević je u 52. minuti ublažio poraz. Njegov četvrti pogodak ove sezone. Pogađao je po jednom  još u 1., 2. i 3. kolu.

Opuzenci također dva poraza u zadnja dva kola nakon dva plusa prije toga .Kamen je dva puta tresao mrežu Neretvanca.

SEMAFOR 5. kolo
Subota, 23. rujna, Kaštel Stari:
Val – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1, Biograd: Primorac Biograd – Urania 3:1, Sinj: Junak – Zadar 0:2, Split: RNK Split – Jadran LP 3:1, Blato: BŠK Zmaj – Imotski 2:0, Ivanbegovina: Kamen – Neretvanac 2:0, nedjelja, 24. rujna, Stobreč: Primorac 1929. – Hrvace, Zmijavci: Croatia – Zagora.

Poredak
1.-2. Urania i Hrvace (utakmica manje) po 10 bodova, 3.-4. Primorac 1929. Stobreč  (utakmica manje) i Primorac Biograd po 9 bodova, 5. -7. Croatia Zmijavci (utakmica manje), Kamen i RNK Split po 8 bodova, 8.-10. Jadran LP, Zadar i Junak po 7 bodova, 11. BŠK Zmaj 6 bodova, 12. Neretvanac 4 boda, 13.-16. GOŠK Dubrovnik 1919., Imotski, Zagora (utakmica manje) i Val po 3 boda.

Raspored 6. kola
Subota, 30. rujna, Zadar: Zadar – BŠK Zmaj, Unešić: Zagora – Primorac Biograd, Ploče: Jadran LP – Croatia, Hrvace: Hrvace – RNK Split, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Primorac 1929. Stobreč, Ivanbegovina: Kamen – Val, nedjelja, 1. listopada, Opuzen: Neretvanac – Imotski, Baška Voda: Urania – Junak.

20. travanj 2024 01:13