NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

PRVAK PAO U KOMINU Gusar voli kad mu dođe Župa dubrovačka

13. rujna 2017. - 21:47

Gusar je dobio kod kuće Župu dubrovačku s 2:1.

Domaćin je dobio prvo poluvrijeme s 2:0. Prvi pogodak je postigao u 12. minuti Ivan Medak. U 25. minuti autogol. Svoju mrežu zatresao je Mario Runje, koji je nedavno stigao u Župu dubrovačku iz sinjskog Junaka. Momčad iz Čibače, prvak prošle sezone, izborila je u 64. minuti kazneni udarac, kojeg je realizirao Ante Kovačić.

Dok domaćin, prošle sezone trećeplasirani sastav lige (treći je bio i prethodne dvije sezone), slavi uspjeh na startu nove sezone. S druge strane gosti žale za propuštenim prilikama u nastavku utakmice. Nabrajaju: Viktor Lekaj, Velimir Kajba, Ante Kovačić... Gusar je tako i ove sezone dobio kod kuće Župu dubrovačku. Prošle sezone je bio bolji s 1:0, pretprošle s 2:0, sezonu prije toga s 2:1...

Momčad iz Komina, koju vodi Mario Oršulić, ostala je u odnosu na prošlu sezonu bez Tomislava Dodiga, koji je otišao u Neretvu, ali je vratila Eduarda Raguža iz ljubuške Sloge. Iz pločanskog Jadrana LP stigao je Mario Zmijarević.... Gusar je najavio kako će se 'potući' za vrh. Dakle, Neretva, prvi i za mnoge jedini favorit prvenstva, ako se pita Kominjane, ne može spavat mirno.

Prvo kolo nove sezone zaključit će u četvrtak na Lastovu Omladinac i Hajduk 1932.

SEMAFOR 1. kolo
Nedjelja, 10. rujna, Žrnovo:
Žrnovo - Orebić 1:2, Potomje: Grk - Jadran 1929. 3:1 Gruda: Slaven - Maestral 2:1, Čilipi: Konavljanin – Neretva 1:4, Metković: ONK Metković – Croatia 0:2, srijeda, 13. rujna, Komin: Gusar – Župa dubrovačka 2:1, četvrtak, 14. rujna, Lastovo: Omladinac - Hajduk 1932.

1. Neretva
3 boda (4:1), 2. Grk 3 boda (3:1), 3. Croatia 3 boda (2:0), 4. - 6. Orebić, Slaven i Gusar po 3 boda (2:1), 7. -9. Žrnovo, Maestral i Župa dubrovačka bez boda (1:2), 10. Jadran 1929. Smokvica bez boda (1:3), 11. ONK Metković bez boda (0:2), 12. Konavljanin bez boda (1:4), nisu igrali Omladinac i Hajduk 1932.