NogometFINALE ŽUPANIJSKOG NOGOMETNOG KUPA

RADOST BLAĆANA U KOMINU Zmaj odletio u završnicu Hrvatskog kupa!

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
25. svibnja 2017. - 03:45

BŠK Zmaj je pobjednik Županijskog nogometnog kupa. Dobio je u Kominu u odluci domaći Gusar s 3:2 te se plasirao u završnicu Hrvatskog nogometnog kupa. Pokal blatskim 'crvenima' uručio je Ivan Medak, povjerenik natjecanja.

Finale u Kominu je okupilo uokolo travnjaka više od 300 gledatelja. S dva pogotka Marka Vrkića već u prvom poluvremenu blatski 'crveni' su stekli osjetnu prednost, međutim, ni tih 0:2 nije srušilo nade domaćina u osvajanje Županijskog kupa. 'Žuti' su krenuli na sve ili ništa. Početkom nastavka iz kaznenog udarca stigli na pogodak zaostatka. Nedo Vlahović je bio siguran realizator najstrože kazne. Ipak, nisu uspjeli izjednačiti iako su imali prilika. BŠK Zmaj je pred kraj trećim pogotkom potvrdio uspjeh. Gusar je u zadnjoj minuti ublažio poraz.

FINALE Gusar – BŠK Zmaj 2:3
KOMIN
Igralište Pržina. Gledatelja 350. Sudac: Ante Kosor (Dubrovnik), pomoćnici: Emil Tomašević (Ploče) i Neven Tomičić (Dubrovnik). Delegat: Suad Šoše (Metković).
Strijelci: 0:1 Vrkić (20), 0:2 Vrkić (40), 1:2 N. Vlahović (47-11m), 1:3 Galić (83), 2:3 Stjepan Vlahović (90)
GUSAR KOMIN: Ivanković, Dulaj, Blažević (od 44. Stanko Vlahović), Parmać (od 56. T. Dodig), Stjepan Vlahović, Nikolac, Žderić, I. Medak (od 85. Šuman), D. Dodig, N. Vlahović, N. Medak (od 69. Vladimir). Trener: Mario Oršulić.
BŠK ZMAJ: Jelić, Grbavica, Batur, Vrkić, Špaleta, Abazi (od 55. Nobilo), Velimirović (od 85. Janjić), Tadić, Didović, Šešlija (od 72. Silić), Galić. Trener: Grgica Kovač.

19. travanj 2024 04:58