NogometNOGOMET/TREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

GOŠK DUBROVNIK 1919. (LOŠE) NA POLJUDU Hajduk II petardom slavi naslov prvaka!

8. svibnja 2017. - 21:25

Zaigralo je dubrovački trećeligaš na Poljudu. Zbog toga će mnogi u redovima ''plavo bijelih' dugo, dugo pamtiti utakmicu s Hajdukom II. Međutim, samo po tome. Ne i po rezultatu. GOŠK Dubrovnik 1919. je poražen u utakmici 30. kola sa čak 5:1. Druga momčad splitskih 'Bilih' je tako stekla 13 bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja, a do kraja su četiri kola. Dakle, i matematički je osigurala naslov prvaka.

Na travnjak Poljuda GOŠK Dubrovnik 1919. je istrčao u sastavu: Dalibor Kristić, Ante Ivanišević, Šimun Horvat, Petar Raguž, Domagoj Torbarina, Stipe Baran, Domagoj Veraja, Filip Nemec, Marko Jurić, Karlo Torbarina i Nedjeljko Kešina. Na klupi su bili: Matija Dabelić, Ivan Petrušić, Mateo Kljunak, Mateo Kukrika, Viktor Lekaj i Mislav Glavinić.

Utakmica u kojoj je domaćin tražio potvrdu naslova došlo je vidjeti tek stotinjak gledatelja. U svečanoj loži je bio trener prve momčadi Joan Carrillo sa svojim pomoćnicima. Druga momčad Hajduka je povela već u 7. minuti. Ivan Prtajin je ubacio oštro u peterac, lopta se odbila od Kristića te završila u mreži. Na semaforu je upisano kako je strijelac Luka Pasariček, međutim, u izvješćima se ističe kako je igrač Hajduka II igrao s loptom tek kad je ona prešla gol crtu.

U 24. minuti novi pogodak u mreži GOŠK Dubrovnik 1919. Strijelac je bio Ivan Prtajin, koji je nakon prodora s 15-ak metara plasirao loptu u suprotni kut. U nastavu nastavak muka po dubrovački sastav, koji je drugo poluvrijeme počeo bez Veraje i Kešine, a s Kljunkom i Lekajom. U 47. minuti 3:0 (Luka Pasariček drugi put). Četiri minute poslije 4:0 (Ivan Prtajin drugi put). Minutu poslije pogodak GOŠK Dubrovnika 1919. Marko Jurić je nakon što je primio loptu iz auta tukao s više od 25 metara i pogodio. Prebacio je vratara Hajduka II Karla Leticu. Lopta se od stative odbila u mrežu.

Točku na 'i', konačnih 5:1, svojim trećim pogotkom potpisao je u 80. minuti Prtajin. Minutu poslije trener GOŠK Dubrovnik 1919. Franjo Domić je napravio i treću izmjenu. Karlo Torbarina je izašao, a ušao Glavinić.

SEMAFOR 30. kolo
Subota, 6. svibnja, Omiš:
 Omiš – Zadar 2:1, Hrvace: Hrvace – Val 2:0, Ivanbegovina: Kamen – Orkan 3:0, nedjelja, 7. svibnja, Opuzen: Neretvanac – Jadran Luka Ploče 4:0, Zmijavci: Croatia – BŠK Zmaj 2:0, Stobreč: Primorac 1929. (S) – OSK 1:3, Sinj: Junak – Zmaj (M) 3:1, ponedjejak, 8. svibnja, Split: Hajduk II - GOŠK Dubrovnik 1919., Biograd: Primorac Biograd - Neretva (odgođeno).

1. Hajduk II 67 bodova (77:23),
2. Hrvace 54 boda (49:30), 3. Croatia  52 boda (49:29), 4. Neretvanac 51 bod (54:44), 5. Zadar 43 boda (44:33), 6. GOŠK Dubrovnik 1919. 43 boda (37:37), 7. Jadran LP 43 boda (34:45), 8. Kamen (utakmica manje) 42 boda (38:43), 9. Junak 40 bodova (29:28), 10. Primorac Biograd (utakmica manje) 39 bodova (40:39), 11. Neretva (tri utakmice manje) 38 bodova (36:36), 12. OSK 38 bodova (33:45), 13. BŠK Zmaj 37 bodova (46:46), 14. Primorac 1929. Stobreč 36 bodova (31:47), 15. Val 36 bodova (30:51), 16. RNK Zmaj 31 bod (43:58), 17. Omiš 29 bodova (34:50), 18. Orkan (utakmica manje) 28 bodova (32:52).