NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

NIŠTA NOVA, NIŠTA NOVA Župi slatko kod Grka, ali joj pratnja zagorčava život

7. svibnja 2017. - 21:17

Ništa nova na vrhu. Pobijedila je Župa dubrovačka, pobijedila je Croatia, pobijedio je Gusar. Dakle, 49 bodova Župa dubrovačka, dva boda manje Croatija, dok Gusar na trećem mjestu zaostaje četiri boda za liderom iz Čibače. Grk nije uspio na svom Haštriću prije dva kola zaustaviti Gusar, sad nije uspio ni Župu dubrovačku. Lider je slavio u Potomju sa čistih 4:0. Velimir Kajba, kapetan Župe dubrovačke je postigao dva pogotka (ukupno 15 pogodaka ove sezone). Goran Smolčić i Ante Kovačić su po jednom tresli mrežu domaćina.

U Gabrilima je susjedski ogled pripao domaćinu. Vlaho Grbešić (13. pogodak) i Pero Ševo su donijeli Croatiji vodstvo 2:0. Pogodak za Konavljanin u završnici utakmice postigao je, a tko drugi nego Pero Opušić (11. pogodak).

U Metkoviću je ONK Metković dobio Jadran 1929. s 3:1. To je deveta pobjeda Metkovaca, koju su potpisali pogotcima Josip Mioč u 2., Ante Kljusturić 67. i Josip Šiljeg u 81. minuti iz kaznenog udarca. Pogodak za momčad iz Smokvice postigao je u 31. minuti Domagoj Šain.

Slaven se ispromašivao protiv Žrnova na svojim Gnjilama, Ante Skokandić se istaknuo na vratima gostiju, koji su u 75. minuti pogodili stativu. Domaćin je imao desetak prilika. Igrao je bez Antuna Šmanjka i Grubešića

Hajduk 1932. je dobio prvo poluvrijeme protiv Gusara s 1:0. U nastavku tri pogotka u nizu sastava iz Komina za vodstvo 3:1. Na kraju je domaćin uspio ublažiti poraz, ali ne i izbjeći poraz. Gusar je nastavio svoj niz: 15. utakmica u nizu bez poraza, ovo proljeće su počeli remijem u Orebiću (1:1), a nakon toga dobili sve utakmice. Goran Gugić i Ivan Zlokić su bili strijelci za Hajduka 1932., a za Gusar je dva pogotka postigao Darko Dodig, a jedan Tomislav Dodig. Darko Dodig je na 13 pogodaka.

SEMAFOR 23. kolo
Nedjelja, 7. svibnja, Metković
: ONK Metković – Jadran 1929. 3:1, Potomje: Grk – Župa dubrovačka 0:4, Gabrili: Croatia – Konavljanin 2:1, Lastovo: Omladinac – Maestral (odgođeno), Gruda: Slaven – Žrnovo 0:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Gusar 2:3, slobodan je Orebić.

1. Župa dubrovačka 49 bodova/21 utakmica (40:10),
 2. Croatia 47 bodova/21 utakmica (61:24), 3. Gusar 45 bodova/21 utakmica (48:14), 4. Orebić 32 boda/20 utakmica (42:28), 5. ONK Metković 32 boda/20 utakmica (33:25), 6 Grk 31 bodova/21 utakmica (31:49), 7. Hajduk 1932. 30 bodova/21 utakmica (31:42), 8. Slaven 30 bodova/21 utakmica (32:27), 9. Maestral 28 bodova/19 utakmica (32:27), 10. Jadran 1929. 23 boda/22 utakmice (31:41), 11. Konavljanin 20 bodova/21 utakmica (27:42), 12. Omladinac 8 bodova/21 utakmica (13:55), 13. Žrnovo 6 bodova/21 utakmica (12:49).