NogometNOGOMET

HAJDUK GOST U GOSPINOM POLJU Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. osvojili bod (FOTO), a kadeti vodili dugo, dugo...

27. travnja 2017. - 00:40

Bod su osvojili pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. protiv vršnjaka splitskog Hajduka u utakmici 26. kola lige Središta Split igrajući u sastavu: Hrvoje Oreč, Nikša Milić (od 43. Bruno Paviša), Mihael Peraica, Marin Marić, Maro Đivić (od 59. Matej Burum), Tin Pavković, Lukša Monković, Toni Kolendić, Luka Papić (od 43. Mihael Vidoš), Dominik Zovkić (od 64. Matej Radović) i Maro Matić (od 59. Miho Galjuf). Ogled sa splitskim 'tićima', drugom momčadi pionira Hajduka (prva nastupa u Prvoj hrvatskoj ligi), završio je u Gospinom polju bez pogodaka.

Kadeti GOŠK Dubrovnik 1919. za razliku od pionira nisu bili uspješni protiv druge momčadi kadeta Hajduka. Poraženi su s 2:1. Dubrovački sastav je poveo u 18. minuti pogotkom Domagoja Salapića te tu prednost držao sve do 65. minute. Hajduk je tada izjednačio, a šest minuta poslije postigao i drugi pogodak s kojim je osvojio sva tri boda. Osim Salapića, koji je odigrao čitavu utakmicu, za GOŠK Dubrovnik 1919. su još igrali: Josip Jurjević, Niko Ničetić, Branimir Gašpar Lendić, Maroje Simoni, Matija Rendulić, Toni Sentić (od 74. Dragan Marić), Ante Oreč, Luka Matić, Tin Vidak, Antonio Smrdelj (od 74. Nikola Daničić).

Pioniri GOŠK Dubrovnika 1919. su deveti u konkurenciji 16 klubova s 31 bodom (8 pobjeda, 7 remija i 10 poraza, pogodak razlika 40:39), dok je Hajduk pobjedom u Gospinom polju mogao do drugog mjesta, ali s bodom dijeli treće mjesto s RNK Split, ima šest bodova manje i utakmicu manje u odnosu na prvog Adriatica iz Splita.

Kadeti GOŠK Dubrovnika 1919. su sedmi u konkurenciji 16 klubova s 34 boda (10 pobjeda, 4 remija i 11 poraza, pogodak razlika 42:43). Hajduk je vodeći sa 61 bodom (20 pobjeda, 1 remi i 3 poraza).

19. travanj 2024 21:15