NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

OREBIĆ SLAVI KAPETANA Nogalu za nogom uspjelo zaustaviti niz Croatije

17. travnja 2017. - 20:56

Orebić slavi svog kapetana, Josipa Nogala, koji je u 55. minuti naciljao iz slobodnog udarca mrežu Croatije iz Gabrila. Tim pogotkom zaustavljen je niz Croatije, koja je ovog proljeća dobila svih pet utakmica, ali ne i šestu. Ujedno, prva je ovo utakmica u nastavku kako Croatija nije postigla niti jedan pogodak. I kad se to dogodilo, trlja ruke lider, Župa dubrovačka, koja je sačuvala pet bodova prednosti. Lakše će sad putovat u Komin gdje je čeka u srijedu, derbi s Gusarom. Međutim, sad i Komin vidi svoju priliku.

Prvo poluvrijeme utakmice u Orebiću? U 13. minuti je Tomislav Marinović blokirao udarac Blaga Rosa sa 7,8 metara. Potom je Goran Šorgić pokušao škaricama, ali je promašio te je propala prilika. Najviše će se pamtiti 30. minuta i prilika Croatije. Vlaho Grbešić je tukao iskosa, vratar Orebića Zoran Primić odbio loptu na koju je natrčao Josip Zadro te s pet metara poslao loptu preko nebranjenog gola. Pamtit će se nakon toga dobar izlet Marka Grgurevića. Vratar Croatije je na vrijeme napustio svoja vrata te odnio loptu ispred Blaga Rosa.

Drugo poluvrijeme? Josip Nogalo je razveselio Trstenicu. Pogodio iz slobodnog udarca u 55. minuti. Imao je kapetan Orebića još jednu priliku iz slobodnog udarca, ali se istaknuo Marko Grgurević. Blago Roso je mogao biti strijelac za 2:0, ali nije uspio. Croatija? Poništen je zbog zaleđa pogodak Tomislava Marinovića. Imala je još par prilika da dođe u priliku za pogodak, ali svaki put je završnica akcije bila loša. Drugo poluvrijeme dosta bolje od prvog. Orebić zasluženo uzeo sva tri boda.

Na tri preostale utakmice odigrane u ponedjeljak, 17. travnja, slavlje gostiju. Grk uzeo sva tri boda u Čilipima protiv Konavljanina te stigao do petog mjesta. Sva tri pogotka na Šupjaci postiguta su u posljednjih sedam minuta utakmice. Marijan Marčinko je u 83. minuti doveo Grk u vodstvo. Dvije minute poslije opet slavi Grk. Sad je strijelac Matej Marević. U posljednjoj minuti utakmice iz slobodnog udarca pogodak za Konavljanin je postigao Davorin Krešić.

Omladinac je slavio u derbiju začelja kod Žrnova te mu prepustio posljednje mjesto. U Smokvici Hajduk 1932. je dobio otočki derbi protiv Jadrana 1929Mladen Salečić i Nenad Tomšić su bili strijelci za Jadran 1929., a za Hajduk 1932. dva pogotka je postigao Hrvoje Gugić te jedan Rino Žuvela.

U Žrnovu Omladinac je poveo u 18. minuti (Matej Gabrilo), a pobjedu potvrdio u 83. minuti (Stjepan Povijač). Obje momčadi su utakmicu zaključila s devetoricom. Kod domaćih: Perica Skokandić je morao iz igre zbog drugog žutog kartona u 44. minuti, a Arijan Pandurica u 64. minuti. Gosti su u 23. minuti ostali s desetoricom (Zdenko Barbić), a s devetoricom u 68. minzti (Ivica Barbić).

SEMAFOR 20. kolo
Subota, 15. travnja, Metković:
ONK Metković – Slaven 2:0, ponedjeljak, 17. travnja, Smokvica: Jadran 1929. – Hajduk 1932. 2:3, Žrnovo: Žrnovo – Omladinac 0:2, Orebić: Orebić – Croatia 1:0, Čilipi: Konavljanin – Grk 1:2, srijeda, 19. travnja, Komin: Gusar – Župa dubrovačka (16.30 sati), slobodan je Maestral.

1. Župa dubrovačka 43 boda/18 utakmica (32:8),
2. Croatia 38 bodova/18 utakmica (52:23), 3. Gusar 33 boda/17 utakmica (37:11), 4. Orebić 32 boda/19 utakmica (41:23), 5. Grk 31 bodova/19 utakmica (30:43), 6. ONK Metković 29 bodova/19 utakmica (30:24), 7. Maestral 28 bodova/18 utakmica (31:23), 8. Hajduk 1932. 27 bodova/18 utakmica (27:37), 9. Slaven 26 bodova/18 utakmica (25:22), 10. Jadran 1929. 20 bodova/19 utakmica (26:33), 11. Konavljanin 14 bodova/18 utakmica (23:40), 12. Omladinac 8 bodova/19 utakmica (13:49), 13. Žrnovo 5 bodova/18 utakmica (12:43).