NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

ČETIRI POBJEDE GOSTIJU Župa ne posustaje, ali ni Gabrili

2. travnja 2017. - 23:13

Župa dubrovačka je slavila u Žrnovu. Jedan pogodak je postigla, ali dovoljno za tri boda. Mrežu domaćina je u 67. minuti pogodio Velimir Kajba, koji je imao još četiri velike prilike za pogodak. Isto je uspjela i Croatija. I ona je slavila u gostima te joj i dalje Župa dubrovačka bježi (samo) pet bodova. Ovo samo je iz razloga jer Croatia ima utakmicu manje, a u zadnjem kolu je suparnik Župi dubrovačkoj u Čibači. Dakle, momčad trenera Ivice Zadra ne ovisi o drugim rezultatima. Croatija je u 18. kolu slavila na Gnjilama. Uzela s 2:1 sva tri boda Slavenu. Povela je 2:0 (Mateo Vodopić i Mario Mostina, baš je lijep bio pogodak Mostine, koji je pogodio s 20 metara). Domaćin je do odlaska na odmor postigao pogodak, prepolovio zaostatak (Ivo Kovačević). Međutim, u nastavku nije bilo pogodaka.

Gostujući uspjeh ostvario je i Maestral. Sa 4:3 je dobio Konavljanina na Šupjaci. Domaćin je poveo prekrasnim pogotkom Pera Opušića u 12. minuti. Prebacio je gostujućeg vratara Ivicu Vladimira. Potom je 'zapuhao' Maestral. Do poluvremena vodio s 3:1 (Darko Jerković u 19. i 31. minuti te Andrija Bebić u 45. minuti), u nastavku nastavio niz te imao velikih 4:1 (Marin Jelavić u 56. minuti). Domaćin je s dva pogotka zaprijetio (Pero Opušić u 66. i Stijepo Korić u 86. minuti), stigao nadomak boda, ali nije uspio te je čestitao gostima na uspjehu.

U gostima je slavio i Grk, i to u Smokvici. Domaće pobjede ostvarili su ONK Metković, koji je bio bolji od Hajduka 1932. i to u utakmici u kojoj je viđeno najviše pogodaka (8) te Orebić, koji je bio najuvjerljiviji. Sa 4:0 je nadigrao Omladinac. Poveo je Orebić pogotkom Gorana Šorgića, kojem je to 9. prvenstveni pogodak ove sezone. Potom za 2:0 pogodio je Dario Mrgudić, za 3:0 Blago Roso, a priču je zaključio svojim drugim pogotkom Mrgudić.

U Metkoviću ONK Metković je poveo s 2:0 (Drago Jelavić u 28. te Ante Kljusurić u 44. minuti). U posljednjoj minuti prvog poluvremena pogodak gostiju (Dean Gugić). Hajduk 1932. je izjednačio u 52. minuti (Rino Žuvela). Potom opet pogađa domaćin (Nedjeljko Kaleb u 63. minuti) te opet izjednačuje gost (Boris Tulić u 68. minuti). Bilo je 3:3 sve do 82. minute kada Drago Jelavić postiže svoj drugi pogodak, a isti igrač u 90. minuti svojim trećim pogotkom potvrđuje uspjeh momčadi trenera Joza Veraje.

U Smokvici mrežu domaćina pogodio je Antonio Ivanković u 74. minuti te je Jadran 1929. ostao praznih ruku, a Grk sedam dana nakon pobjede kod kuće protiv Orebića (3:2) osvojio opet tri boda.

SEMAFOR 18. kolo
Nedjelja, 2. travnja, Metković:
ONK Metković - Hajduk 1932. 5:3, Žrnovo: Žrnovo - Župa dubrovačka 0:1, Orebić: Orebić – Omladinac 4:0, Čilipi: Konavljanin – Maestral 3:4, Gruda: Slaven – Croatia 1:2, Smokvica: Jadran 1929. – Grk 0:1, slobodan je Gusar.

1. Župa dubrovačka 40 bodova (31:8),
 2. Croatia (utakmica manje) 35 bodova (48:21), 3. Gusar (utakmica manje) 30 bodova (36:11), 4. Orebić 29 bodova (38:20), 5. Maestral  (utakmica manje) 28 bodova (31:22), 6. Slaven 26 bodova (25:20), 7. Grk 25 bodova (25:41), 8. ONK Metković (utakmica manje) 23 boda (26:20), 9. Hajduk 1932. (utakmica manje) 21 bod (21:33), 10. Jadran 1929. 17 bodova (22:30), 11. Konavljanin (utakmica manje) 14 bodova (22:37), 12. Žrnovo (utakmica manje) 5 bodova (11:38), 13. Omladinac (utakmica manje) 5 bodova (11:46).

19. travanj 2024 16:25