NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

KONAVLJANINU DERBI ZAČELJA Vodopić 4 od 7 pogodaka Croatije, Kajba spasio Župu

12. ožujka 2017. - 19:47

Župa dubrovačka je dobila ONK Metković pogotkom Velimira Kajbe u 83. minuti. U 31. minuti kazneni udarac za domaćina nije realizirao Ante Kovačić. Zatresao je okvir gola. Kovačić je bio taj koji je prekršajem zaustavljen u kaznenom prostoru gostiju, koji su prvi imali veliku priliku, ali se istaknuo vratar Župe dubrovačke Antoni Milina.

U derbiju začelja Konavljanin je već u prvom poluvremenu osigurao tri boda. Pogađali su Miho Miljanović, Mario Musladin i Davorin Krešić. U nastavku nova dva pogotka (Pero Opušić i Davorin Krešić). Žrnovo je još u prvom poluvremenu ostalo s desetoricom (Ivan Džijan je morao u svlačionicu zbog drugog žutog kartona). Gosti bez prilike, a Konavljanin je mogao postići još ovoliko pogodaka.

Tri boda je već u prvih 45 minuta osigurala i Croatija, koja je bila gost Omladinca na Lastovu. U prvom poluvremenu 4:0, a na kraju čak 7:1. U prva dva proljetna kola momčad iz Gabrila je postigla čak 16 pogodaka. Prije sedam dana dobila je s 9:1 Grka kod kuće. Na Lastovu je četiri pogotka postigao Mateo Vodopić, po jedan Vlaho Grbešić, Dominik Žarak i Borna Tikvica, a za domaćina Kristijan Simić.

U Krvavcu je poveo Orebić pogotkom Gorana Šorgića u 11. minuti. Maestral je izjednačio u 31. minuti (Marko Ćorić), zatim poveo s 2:1 (Danijel Batinović u 74. minuti). Orebić je izjednačio u 86. minuti (Ivan Roso). U Kominu nije bilo pogodaka sve do 85. minute. Tada kazneni udarac za domaćina i isključenje gostujućeg igrača (Domagoj Šain). Gusar je realizirao kazneni udarac (Nedo Vlahović), a potom postigao još jedan pogodak (Nikola Medak u 90. minuti) te osvojio sva tri boda protiv Jadrana 1929. U Potomju vodio je Slaven (Ivan Pulić u 62. minuti), a Grk s dva pogotka okrenuo rezultat u svoju korist te osvojio sva tri boda. Grk je izjednačio u 69. minuti pogotkom Tomislava Storellija, a do pobjede stigao u posljednjoj minuti kada je pogodio Ivan Šanje.

Velimir Kajba (Župa dubrovačka) i Mateo Vodopić (Croatia) su s 9 pogodaka vodeći strijelci lige. Pogodak manje postigao je Vlaho Grbešić (Croatia), a na sedam pogodaka je Goran Šorgić (Orebić), koji je prošle sezone bio najbolji strijelac Prve ŽNL u dresu Konavljanina.

SEMAFOR 15. kolo
Nedjelja, 12. ožujka Čibača:
Župa dubrovačka – ONK Metković 1:0, Čilipi: Konavljanin – Žrnovo 5:0, Potomje: Grk – Slaven 2:1, Komin: Gusar – Jadran 1929.,2:0, Lastovo: Omladinac – Croatia 1:7, Krvavac: Maestral – Orebić 2:2, slobodan je bio Hajduk 1932.

1. Župa dubrovačka 33 boda (26:7), 2. Croatia 29 bodova (44:19), 3. Orebić 25 bodova (32:17), 4. Gusar 24 boda (28:10), 5. Slaven 23 boda (20:17), 6. Maestral 21 bod (22:17), 7. Grk 19 bodova (21:36), 8. Hajduk 1932. (utakmica manje) 18 bodova (16:26), 9. ONK Metković 17 bodova (18:17), 10. Jadran 1929. 16 bodova (19:23), 11. Konavljanin 14 bodova (19:29), 12. Žrnovo (utakmica manje) 5 bodova (10:30), 13. Omladinac 5 bodova (11:38).