NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

CROATIA PROŠLA KRVAVAC Super derbi u Gabrilima odlučuje prvaka: Župa stiže s plus 3

28. studenog 2016. - 10:22

Jesenskog prvaka odlučit će utakmica u Gabrilima. Župa dubrovačka stiže s tri boda više i tri pogotka boljom razlikom u goste Croatiji. Župa dubrovačka je u pretposljednjem kolu jesenskog dijela dobila kod kuće Hajduk 1932. prekrasnim pogotkom Josipa Vidića, s dvadesetak metara je naciljao same rašlje, dok je Croatia u derbiju kola slavila kod trećeplasiranog Maestrala. Nitko ove sezone nije dobio u Krvavcu gdje je i Župa dubrovačka upisala jedini poraz, i to s 3:0, a momčad trenera Ivice Zadra slavila je s 3:1.

- Bili smo dosta, dosta bolji. Mogla je na kraju biti i uvjerljivija pobjeda – naglasio je trener Croatie. U derbiju je dva pogotka za momčad iz Garbila postigao Mateo Vodopić, a jedan Vlaho Grbešić, dok je strijelac za Maestral bio Elvis Zarev.

- Vodili smo nakon pola sata igre s 2:0, omi su smanjili pet minuta prije kraja, a dvadesetak minuta prije kraja smo potvrdili uspjeh. Odigrali smo odličnu utakmicu. Nije bilo grubog prekršaja – rekao je Zadro te se okrenuo utakmici, koja se za sedam dana igra u Garbilima. Stiže Župa dubrovačka u goste.

- U usponu smo. Poželjet ću neka bude lijepo vrijeme te da se derbi prvog dijela odigra pred nekoliko stotina gledatelja, u jednom lijepom ambijentu.

U Žrnovu slavlje Orebića. Ante Kordić je postigao prva dva pogotka, oba u prvom poluvremenu. U nastavku je Alen Stanišić povećao prednost, a potom je u 80. minuti domaćin iz kaznenog udarca postigao jedini pogodak (Armano Marelić). Ivan Kordić je potvrdio pobjedu gostiju pogotkom u 85. minuti.

U Čilipima Konavljanin - ONK Metković 2:2. Prvo je vodio domaćin (Juraj Veraja u 2. minuti), a potom gost (Nedjeljko Kaleb je izjednačio na 1:1 u 32. minuti, a Luka Borovac doveo ONK Metković u vodstvo u 70. minuti). Na kraju se Konavljanin spasio poraza pogotkom Marka Trtomana u 86. minuti.

U Kominu nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, a u nastavku dva u mreži Slavena. Pobjedu Gusara potpisali su pogotcima Nikola Medak i Stipe Nikolac. Gusar je tako stigao Slavena, ali i Maestral te zahvaljujući boljoj pogodak razlici skočio na četvrto mjesto.

SEMAFOR
Nedjelja, 27. studenoga, Žrnovo:
Žrnovo - Orebić 1:4, Čilipi: Konavljanin - ONK Metković 2:2, Komin: Gusar - Slaven 2:0, Krvavac: Maestral - Croatia 1:3, Čibača: Župa dubrovačka - Hajduk 1932 1:0, nedjelja, 11. prosinca, Potomje: Grk – Omladinac.

1. Župa dubrovačka 26 bodova (22:6),
2. Croatia 23 boda (27:14), 3. Orebić 20 bodova (23:12), 4. Gusar 19 bodova (24:8), 5. Maestral 19 bodova (18:12), 6. Slaven 19 bodova (17:14), 7. ONK Metković 15 bodova (16:14), 8. Jadran 1929. 15 bodova (17:18), 9. Grk (utakmica manje) 13 bodova (14:23), 10. Hajduk 1932. 12 bodova (12:24), 11. Konavljanin 8 bodova (9:21), 12. Omladinac 5 bodova (8:26), 13. Žrnovo 4 bod (10:25).