NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

ŠEVO ZAUSTAVIO GUSAR Slavenu majka svih derbija!

20. studenog 2016. - 16:45

Pero Ševo je odlučio derbi 11. kola. Croatia je na svom Svetom Martinu dobila Gusara s 1:0. Nakon ubačaja iz kuta u 67. minuti, Ševo je bio najviši u skoku te je momčad trenera Ivice Zadra sad druga budući Maestral nije slavio u Vela Luci. Momčad iz Krvavca je uzela bod protiv Hajduka 1932., da je uzela sva tri bila bi prva. Ovako dijeli treće mjesto sa Slavenom, koji je najvećem konavoskom derbiju, koji je odigran na Gnjilama, dobio Konavljanina s 3:0. Jurica Ljubenko (na slici) pogodio je u završnici prvog poluvremena nakon kojeg je Konavljanin 'rigao vatru' u pravcu suca Renata Lacića smatrajući kako je trebao isključiti domaćeg igrača kada je Pero Opušić sam išao prema Dominiku Miljku, a zaustavljen je prekršajem s leđa. U nastavku utakmice Ivo Kovačević je poduplao radost Slavena, a u posljednjim trenucima utakmice pobjedu potvrdio Toni Mostahinić.

Uspješan je bio ONK Metković. I on je postigao tri pogotka za tri boda. Nadigrao je s 3:0 kod kuće Žrnovo. Častimir Perić je prvi pogodio, igrala se 17. minuta. U završnici nova dva pogotka domaćina. Prvo je Ilija Marušić u 70. minuti pogodio za 2:0, a u 86. minuti Tonči Jerković je potvrdio uspjeh momčadi Joza Veraje.

U Orebiću nije bilo pogodaka, po bod Orebiću i Jadranu 1929. To što domaćin nije osvojo sva tri boda, a gost uzeo jedan, najzaslužniji je Ante Vukorepa, vratar sastava iz Smokvice, koji je obranio dva kaznena udarca. Prvo je u 33. minuti zaustavio udarac s bijele točke Goranu Šorgiću, a u 80. minuti i Ivanu Rosu.

Kolo će u srijedu, 23. studenoga zaključiti ogledom u Čibači Župa dubrovačka i Omladinac s Lastova (12 sati).

RASPORED 11. kolo
Nedjelja, 20. studenoga, Vela Luka:
Hajduk 1932. – Maestral 1:1, Gruda: Slaven – Konavljanin, Orebić: Orebić – Jadran 1929., Gabrili: Croatia – Gusar 1:0, Metković: ONK Metković – Žrnovo 3:0, srijeda, 23. studenoga, Čibača: Župa dubrovačka – Omladinac, slobodan je Grk.

1. Župa dubrovačka (utakmica manje) 20 bodova (19:6), 2. Croatia 20 bodova (24:13), 3. Maestral 19 (17:9), 4. Slaven 19 bodova (17:12), 5. Orebić 17 bodova (19:11), 6. Gusar 16 bodova (22:8), 7. Jadran 1929. Smokvica (utakmica više) 15 bodova (17:18), 8. ONK Metković 14 bodova (14:12), 9. Grk 13 bodova (14:23), 10. Hajduk 1932. 12 bodova (12:23), 11. Konavljanin 7 bodova (7:19), 12. Omladinac 5 bodova (8:24), 13. Žrnovo 4 boda (9:21).