NogometNOGOMET/TREĆA HL JUG

PLOČANIMA BOD IZ STANOVA Lapad ulovio Zmaja

19. studenog 2016. - 22:12

Je li bio kazneni udarac za GOŠK Dubrovnik 1919. u 20. minuti, kada je Baldo Cicijelj pao u kaznenom prostoru, a nakon čega je zbog protesta sudac Josip Zec iz Splita isključio Domagoja Pericu, igrača BŠK Zmaj? Kapetan gostiju Jerko Šeparović je nakon toga tražio od suigrača da napuste teren. Zbog toga se na izvođenje najstrože kazne čekalo četiri minute. Šeparović je na kraju tražio od Cicijelja, koji mu je bio suigrač prošle jeseni, da on reče sucu kako nije bio kazneni udarac, čak se čulo: 'Baldo, promaši kazneni udarac'.

Cicijelj je širio ruke prema kapetanu Zmaja. Potom namjestio loptu na bijelu točku te bio siguran realizator. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena novi kazneni udarac, ovaj put čist kao suza (igranje rukom). Cicijelj je opet bio siguran.

U nastavku je pogodio Eduard Raguž za 3:0 domaćina, koji je bio bez Karla Torbarine i Maria Jokića, a koji je već u 18. minuti ostao bez Marka Jurića (pokušao je igrati nakon istegnuća mišića zbog čega nije trenirao, ali nije mogao). U završnici prvog poluvremena 'crveni' su zaprijetili, kao i u završnici utakmice. Minutu nakon što su uspjeli prevariti obranu domaćina (Mario Tadić) zatresla se iz slobodnog udarca vratnica gola domaćina (Nemanja Šešlija). Dalibor Kristić, vratar GOŠK Dubrovnik 1919., imao je dvije dobre obrane, a s druge strane Antonio Kragić na vratima BŠK Zmaj nije kriv ni za jedan od tri pogotka.

Sudac Josip Zec? Ako je bio u pravu u 20. minuti onda je trebao pokazati još kojem igraču Zmaja put u svlačionicu.

Pločani su ugodno iznenadili. Uzeli su bod u Zadru, dok je Neretva izgubila u Hrvacama derbi pretposljednjeg kola prvog dijela sezone.

SEMAFOR 16. kolo
Četvrtak, 17. studenoga, Split:
Hajduk II – Primorac Biograd 4:2, subota, 19. studenoga, Zadar: Zadar – Jadran LP 0:0, Omiš: Omiš – Val 3:0, Hrvace: Hrvace – Neretva 1:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj 3:1, nedjelja, 20. studenoga, Zmijavci: Croatia – RNK Zmaj Makarska, Sinj: Junak – Kamen, Opuzen: Neretvanac – OSK, Stobreč: Primorac 1929. (S) – Orkan.

1. Hajduk II. 34 bod (42:14), 2. Hrvace 30 bodova (30:18), 3. Zadar 27 bodova (25:14), 4. GOŠK Dubrovnik 1919. 26 bodova (19:15), 5. Neretva 25 bodova (21:20), 6. Kamen (utakmica manje) 25 bodova (21:21), 7. Neretvanac (utakmica manje) 24 boda (26:19), 8. Primorac Biograd 23 boda (24:22), 9. OSK (utakmica manje) 23 boda (22:21), 10. Croatia (utakmica manje) 21 bod  (27:20), 11. Val 21 bod (17:34), 12. Junak (utakmica manje) 19 bodova (15:16), 13. Omiš 18 bodova (20:24), 14. Primorac 1929. Stobreč (utakmica manje) 18 bodova (15:26), 15. Jadran LP 16 bodova (15:30), 16. Orkan (utakmica manje) 15 bodova (21:27),17. BŠK Zmaj 14 bodova (22:30), 18. RNK Zmaj Makarska (utakmica manje) 12 bodova (17:27).