NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Župa dubrovačka plaća piće Metkoviću i Grku

6. studenog 2016. - 17:18

Nema promjene na vrhu. Župa dubrovačka (na slici), koja je bila slobodna u 9. kolu, sačuvala je prvo mjesto na koje je mogao Orebić da je ostao neporažen u Metkoviću, i kad se to nije dogodilo, izgubio je od ONK Metković s 2:1, na vrh je mogao Maestral, ali on nije uspio dobiti u Potomju. Što više, izgubio je uvjerljivo od Grka. Maestral je bio jedini neporaženi sastav lige uoči 9. kola. Nakon četiri pobjede i tri remija pala je tako i posljednja utvrda.

U Metkoviću bez pogodaka u prvih 45 minuta, a početkom nastavka dva u mreži Orebića. Pogotke za ONK Metković postigli su Luka Borovac i Josip Mioč. Gosti su u sudačkoj nadoknadi utakmice uspjeli ublažiti poraz iz kaznenog udarca (Ivan Roso).

Slaven je dobio Jadran 1929. na Gnjilama s 3:1 (Jurica Ivanković u 44. i 62. te Pero Macan u 88. minuti za Slaven, a za Jadran 1929. Marin Laus u 50. minuti), Croatia je prekinula niz loših rezultata. Na svom terenu je dobila Žrnovo s 5:2. Prvi je pogodio Vlaho Grbešić, potom za 2:0 Josip Zadro. Nakon toga je Ante Delić prepolovio vodstvo domaćina, koji je odgovorio s nova dva pogotka (Mateo Vodopić i drugi put Vlaho Grbešić). Potom je Žrnovo postiglo drugi pogodak (Frano Didović), a nakon toga domaćin potvrdio uspjeh i osvajanje tri boda (Pero Njire).

Hajduk 1932. je dobio Konavljanina pogotkom Hrvoja Gugića u 20. minuti.

SEMAFOR 9. kolo
Nedjelja, 6. studenoga, Gruda
: Slaven – Jadran 1929. 3:1, Lastovo: Omladinac – Gusar (odgođeno zbog lošeg vremena), Gabrili: Croatia – Žrnovo 5:2, Potomje: Grk – Maestral 3:0, Metković: ONK Metković – Orebić 2:1, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin 1:0, slobodna je Župa dubrovačka.

1. Župa dubrovačka (utakmica manje) 17 bodova (14:6), 2. Orebić 16 bodova (19:11), 3. Maestral (utakmica manje) 15 (13:7), 4. Slaven (utakmica manje) 15 bodova (12:10), 5. Croatia (utakmica manje) 14 bodova (20:12), 6. Grk 13 bodova (14:18), 7. Gusar (dvije utakmice manje) 12 bodova (15:5), 8. ONK Metković (utakmica manje) 11 bodova (11:8), 9. Jadran 1929. Smokvica 11 bodova (13:18), 10. Hajduk 1932. (utakmica manje) 11 bodova (11:17), 11. Konavljanin (utakmica manje) 7 bodova (6:13), 12. Omladinac (utakmica manje) 4 boda (5:19), 13. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (7:16).