NogometNOGOMET/TREĆA HL - JUG

LAPAD ČISTIH MREŽA Zadar nije kaznio promašaje domaćina

5. studenog 2016. - 16:57

Bez pogodaka u Lapadu, GOŠK Dubrovnik 1919. je bio bolji središnjih 70 minuta utakmice, dominirao, a kad nije uspio realizirati svoje prilike, u zadnjih deset minuta se tresao. Zadar je imao prilike uzeti sva tri boda, ostvariti četvrtu pobjedu u nizu. Nije uspio, ali zadovoljan napušta Dubrovnik. Šest utakmica zaredom ne zna za poraz.

Zadru je pripao početak, izgledao je bolje prvih deset minuta, Anđelo Pedišić je zakasnio na jednu loptu te je propala ta jedina prilika gostiju u prvom poluvremenu. Malo po malo domaćin je preuzimao inicijativu. Ante Ivanišević je u 20. minuti prvi ugrozio vrata Zadra. Tukao je dobro. Tomo Gluić je bio na mjestu, zatvorio bliži kut. U 33. minuti još bolja prilika za domaćina. Baldo Cicijelj je mogao doći još bliže golu, nije, tukao je sa 13, 14 metara, ispružio se Gluić i zaustavio udarac.

U 55. minuti Karlo Torbarina je povukao akciju domaćina, Baldo Cicijelj je imao završni udarac, ali nova velika obrana vratara Zadra. Potom udarac iz kuta za GOŠK Dubrovnik 1919., u gužvi pred golom Zadra Roberto Viduka je očistio loptu ispred Jokića i Torbarine.U 65. minuti Cicijelj je imao bolja rješenja te je još jedna izgledna prilika ostala neiskorištena.

Pokušao je Zadar u završnici doći do pobjede. Krenuo, kao na početku utamice prema vratima domaćina, ali ovaj put je bio daleko opasniji. Prvo je u 82. minuti, nakon slobodnog udarca, malo nedostajalo da Ivan Šimurina, koji je bio najviši u skoku, ne matira Kristića. U 85. minuti najveća prilika za Zadar, Vedran Smokrović se mogao proslaviti. U 87. minuti Vlatko Blažević je tukao s više od dvadeset metara, istaknuo se Kristić. U prvoj od tri minute sudačke nadoknade opet je Šimurina bio najviši u kaznenom prostoru domaćina...

RASPORED 14. kolo
Subota, 5. studenog, Biograd:
Primorac (B) – Orkan 2:1, Omiš: Omiš – Jadran LP 2:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Zadar 0:0, Hrvace: Hrvace – OSK 6:0, nedjelja, 6. studenog, Zmijavci: Croatia – Val, Sinj: Junak – Neretva, Opuzen: Neretvanac – BŠK Zmaj, Stobreč: Primorac 1929. (S) – RNK Zmaj, Split: Hajduk II. – Kamen.

1. Hajduk II. 28 bodova (34:11), 2. Hrvace (utakmica više) 26 bodova (28:17), 3. Zadar (utakmica više) 23 boda (24:14), 4. Primorac Biograd (utakmica više) 23 boda (22:16), 5. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica više) 23 boda (15:12), 6. Kamen 22 bod (19:17), 7. Neretva 22 boda (17:15), 8. Neretvanac 21 bod (22:15), 9. OSK (utakmica više) 20 bodova (21:21), 10. Croatia 18 bodova (23:19), 11. Val 18 bodova (15:26), 12. Junak 16 bodova (13:14), 13. Primorac 1929. Stobreč 15 bodova (11:23), 14. Omiš (utakmica više) 14 bodova (14:21), 15. BŠK Zmaj 13 bodova (16:21), 16. Orkan (utakmica više) 12 bodova (18:27), 17. Jadran LP (utakmica više) 12 bodova (13:29), 18. RNK Zmaj Makarska 11 bodova (16:24).

18. travanj 2024 23:09