NogometNOGOMET/PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Kordić prvo isključen, potom Kordić strijelac

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
12. listopada 2016. - 19:03

Loše vrijeme u nedjelju je razlog što se na Lastovu igralo tri dana poslije, a u utakmici s kojom je zaključeno 5. kolo Orebić je uzeo prve bodove na strani, a Omladinac nastavio svoj niz loših rezultata. Ovo mu je četvrti poraz u nizu, drugi kod kuće te je i dalje na začelju prvenstvene tablice. Lastovski sastav je samo na startu prvenstva uspio ostati neporažen kad je osvojio bod odigravši na svom terenu 2:2 s Hajdukom 1932.

Orebić je pak stigao do druge pobjede, i to druge u nizu. Prvu je ostvario prošlo kolo kad je kod kuće s 3:1 bio bolji od Grka iz Potomja.

Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta utakmice na Lastovu. Tek po jedna prilika s jedne i druge strane. U nastavku Orebić je prvo ostao s igračem manje jer je Ante Kordić dobio drugi žuti karton (52. minuta) te je morao prije vremena u svlačionicu, a potom je domaćin ostao praznih ruku jer je mlađi Kordić, Ivan, u 61. minuti pogodio za uspjeh gostiju.

Ivan Kordić je sad na učinku od tri pogotka. Dva je postigao protiv Grka. U samoj završnici utakmice na Lastovu imao je dvije prilike za novi pogodak, ali nije uspio.

SEMAFOR 5. kolo
Nedjelja, 9. listopada, Vela Luka:
Hajduk 1932 - ONK Metković 1:4, Čibača: Župa dubrovačka - Žrnovo 1:0, Krvavac: Maestral - Konavljanin 2:0, Gabrili: Croatia - Slaven 2:1, Potomje: Grk - Jadran 1929 1:2, srijeda, 12. listopada, Lastovo: Omladinac - Orebić 0:1, slobodan je bio Gusar.

1. Župa dubrovačka
13 bodova (11:2), 2. Maestral 11 (9:3), 3. Slaven 9 bodova (7:5), 4. Croatia (utakmica manje) 8 bodova (12:5, 5. ONK Metković 8 bodova (9:4), 6. Gusar (utakmica manje) 7 bodova (6:3), 7. Orebić (utakmica manje) 4 boda (6:6), 8. Jadran 1929. Smokvica 5 bodova (5:12), 9. Grk 4 boda (7:10), 10. Konavljanin (utakmica manje) 4 boda (4:7), 11. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (3:6), 12. Hajduk 1932. (utakmica manje) 2 boda, 13. Omladinac 1 bod (2:13).