Sport Nogomet

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA, 7. KOLO

Junak Baldo Cicijelj, Neretvanac se poskliznuo te pao na prvo mjesto,

Neretvanac je prvi put ove sezone kiksao na svom terenu, izgubio je dva boda, nije uspio dobiti Hrvace već je osvojio samo bod (2:2), ali je ponovno lider, vratio se na prvu poziciju, i to je usamljen na vrhu sa 14 bodova. Naime, dojučer vodeći Hajduk II., koji je bio ispred Opuzenaca zahvaljujući boljoj pogodak razlici, izgubio je u Zmijavcima. Duje Medak i Dino Deak su bili strijelci za Neretvanca. Medak je pogodio za vodstvo 1:0, a Deak iz kaznenog udarca za konačnih 2:2. Deaku je to šesti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Za razliku od Neretvanca, GOŠK Dubrovnik 1919. je kod kuće stigao do sva tri boda, i to zasluženo. Dobio je Junaka s 2:1, a junak domaćih zove se Baldo Cicijelj. Pamtit će se njegov sjajan pogodak u 44. minuti. Asistirao mu je Mario Jokić, a napadač domaćina je iskosa, s vrha kaznenog prostora naciljao za pljesak baš svih u Lapadu. Ivan Banić na vratima Junaka nije mogao ništa napraviti. Cicijelj je bio precizan i u 21. minuti, tada ga je uposlio Ante Ivanišević. Pogodak za goste postigao je Ante Kovačević u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Dubrovčani su prvi imali veliku priliku za pogodak, ali Damir Hodžić u 10. minuti nije bio precizan glavom, s pet, šest metara, nakon ubačaja Ante Ivaniševića. Nakon tog promašaja Junak je imao zicer, ali Mate Ćorić nije pogodio okvir gola. U 35. minuti istaknuo se vratar domaćih, Dalibor Kristić, a početkom nastavka vratar Junaka Banić. U 75. minuti Bruno Berković nije kaznio veliku pogrešku vratara gostiju. Zadnji je zaprijetio Junak, ali udarac Tonija Ljubasa u 88. minuti nije bio veliki problem za Kristića. Momčad trenera Franja Domića je tako stigla do treće prvenstvene pobjede, druge kod kuće gdje je igrala četiri puta (OSK i Kamen su osvojili po bod, Neretva i sad Junak su otišli praznih ruku iz Dubrovnika).

SEMAFOR 7. kolo
Utorak, 27. rujna, Blato:
BŠK Zmaj – Orkan 3:0, Kaštel Stari: Val – Neretva 1:1, Zadar: Zadar – Primorac Biograd 1:1, Ploče: Jadran LP – Kamen 0:2, srijeda, 28. rujna, Omiš: Omiš – Primorac 1929. Stobreč 0:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Junak 2:1, Zmijavci: Croatia – Hajduk II. 2:1, Otok: OSK – RNK Zmaj Makarska 2:0, Opuzen: Neretvanac – Hrvace 2:2.

1. Neretvanac
14 bodova (12:7), 2. Hajduk II. 13 bodova (22:7), 3. Neretva 13 bodova (10:9), 4. Kamen 12 bodova (13:10), 5. Hrvace 12 bodova (11:9), 6. OSK 11 bodova (12:7), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 11 bodova (9:8), 8. Omiš 11 bodova (8:8), 9. BŠK Zmaj 10 bodova (8:8), 10. Zadar 9 bodova (13:8), 11. Val 9 bodova (9:15), 12. Jadran LP 9 bodova (8:15), 13. Croatia 8 bodova (12:11), 14. Primorac 1929. Stobreč 8 bodova (4:10), 15. Junak 7 bodova (6:8), 16. RNK Zmaj Makarska 6 bodova (6:9), 17. Primorac Biograd 5 bodova (5:8), 18. Orkan 4 boda (5:17).