NogometTREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA, 7. KOLO

Junak Baldo Cicijelj, Neretvanac se poskliznuo te pao na prvo mjesto,

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
28. rujna 2016. - 21:09

Neretvanac je prvi put ove sezone kiksao na svom terenu, izgubio je dva boda, nije uspio dobiti Hrvace već je osvojio samo bod (2:2), ali je ponovno lider, vratio se na prvu poziciju, i to je usamljen na vrhu sa 14 bodova. Naime, dojučer vodeći Hajduk II., koji je bio ispred Opuzenaca zahvaljujući boljoj pogodak razlici, izgubio je u Zmijavcima. Duje Medak i Dino Deak su bili strijelci za Neretvanca. Medak je pogodio za vodstvo 1:0, a Deak iz kaznenog udarca za konačnih 2:2. Deaku je to šesti ovosezonski prvenstveni pogodak.

Za razliku od Neretvanca, GOŠK Dubrovnik 1919. je kod kuće stigao do sva tri boda, i to zasluženo. Dobio je Junaka s 2:1, a junak domaćih zove se Baldo Cicijelj. Pamtit će se njegov sjajan pogodak u 44. minuti. Asistirao mu je Mario Jokić, a napadač domaćina je iskosa, s vrha kaznenog prostora naciljao za pljesak baš svih u Lapadu. Ivan Banić na vratima Junaka nije mogao ništa napraviti. Cicijelj je bio precizan i u 21. minuti, tada ga je uposlio Ante Ivanišević. Pogodak za goste postigao je Ante Kovačević u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Dubrovčani su prvi imali veliku priliku za pogodak, ali Damir Hodžić u 10. minuti nije bio precizan glavom, s pet, šest metara, nakon ubačaja Ante Ivaniševića. Nakon tog promašaja Junak je imao zicer, ali Mate Ćorić nije pogodio okvir gola. U 35. minuti istaknuo se vratar domaćih, Dalibor Kristić, a početkom nastavka vratar Junaka Banić. U 75. minuti Bruno Berković nije kaznio veliku pogrešku vratara gostiju. Zadnji je zaprijetio Junak, ali udarac Tonija Ljubasa u 88. minuti nije bio veliki problem za Kristića. Momčad trenera Franja Domića je tako stigla do treće prvenstvene pobjede, druge kod kuće gdje je igrala četiri puta (OSK i Kamen su osvojili po bod, Neretva i sad Junak su otišli praznih ruku iz Dubrovnika).

SEMAFOR 7. kolo
Utorak, 27. rujna, Blato:
BŠK Zmaj – Orkan 3:0, Kaštel Stari: Val – Neretva 1:1, Zadar: Zadar – Primorac Biograd 1:1, Ploče: Jadran LP – Kamen 0:2, srijeda, 28. rujna, Omiš: Omiš – Primorac 1929. Stobreč 0:0, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Junak 2:1, Zmijavci: Croatia – Hajduk II. 2:1, Otok: OSK – RNK Zmaj Makarska 2:0, Opuzen: Neretvanac – Hrvace 2:2.

1. Neretvanac
14 bodova (12:7), 2. Hajduk II. 13 bodova (22:7), 3. Neretva 13 bodova (10:9), 4. Kamen 12 bodova (13:10), 5. Hrvace 12 bodova (11:9), 6. OSK 11 bodova (12:7), 7. GOŠK Dubrovnik 1919. 11 bodova (9:8), 8. Omiš 11 bodova (8:8), 9. BŠK Zmaj 10 bodova (8:8), 10. Zadar 9 bodova (13:8), 11. Val 9 bodova (9:15), 12. Jadran LP 9 bodova (8:15), 13. Croatia 8 bodova (12:11), 14. Primorac 1929. Stobreč 8 bodova (4:10), 15. Junak 7 bodova (6:8), 16. RNK Zmaj Makarska 6 bodova (6:9), 17. Primorac Biograd 5 bodova (5:8), 18. Orkan 4 boda (5:17).