NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 3. KOLO

Gusar kolo vodi, Kajba i Kovačić za radost Župe

Piše Tonči Vlašić Foto: Tonči Vlašić
26. rujna 2016. - 00:56

Župa dubrovačka i Gusar su dobili, a Croatia nije u 3. kolu Prve županijske lige te je došlo do promjene na vrhu. Treći Gusar je izbio na prvo mjesto, Župa dubrovačka je ostala druga, a Croatija je izgubila prvo mjesto. Zaostaje za Gusarom i Župom dubrovačkom dva boda, ali i za Slavenom jedan bod.

U Čibači je bilo 2:1 za Župu dubrovačku protiv Orebića, Gusar je kod kuće s 3:0 nadigrao Žrnovo, dok je momčad iz Gabrila odigrala 2:2 u Vela Luci protiv Hajduka 1932.

U Čibači je Velimir Kajba početkom nastavka bio uspješan te donio domaćinu prednost, koju je poduplao tri minute poslije Ante Kovačić naciljavši mrežu Orebića. U 61. minuti Goran Šorgić se iskazao pred vratima domaćina te vratio Orebić u igru, ali nije bilo pogodaka do kraja. Župa dubrovačka je bila opasnija u prvom poluvremenu, međutim, ne broje se prilike, već pogoci. Ipak, u nastavku je uspjela u nastojanju da osvoji sva tri boda.

Slaven je slavio na Lastovu (strijelac Ivo Kovačević). Druga je to pobjeda momčadi s Gnjila nakon startnog neuspjeha u Čibači. Dobila je prošlo kolo Grk kod kuće. Sad i Omladinac u gostima te je preskočila i do jučer vodeću Croatiju. Eto, Slaven je najuspješniji klub iz Konavala nakon 3. kola...

U Potomju je vodio ONK Metković, a domaćin preokrenuo te stigao do prve pobjede u sezoni 2016./17. Strijelac za vodstvo gostiju bio je Zvonimir Dragović u 50. minuti iz slobodnog udarca. Za Grk su pogađali Ivan Bebić u 66. te Duje Mihaljević u 74. minuti. Ivanu Bebiću je ONK Metković matični klub.

Gusar je s tri pogotka uzeo tri boda protiv Žrnova te preuzeo vrh prvenstvene tablice (strijelci: Tomislav Blažević dva, oba u nastavku te jedan Ivan Medak, koji je pogodio za 1:0 nakon 15-ak minuta igre).

U Vela Luci pogotke za Hajduk 1932. postigli su Hrvoje Gugić iz kaznenog udarca za 1:0 i za 2:1 Goran Gugić, a za Croatiju je na 1:1 izjednačio Mario Mostina, a Josip Zadro u 80. minuti pogodio za konačnih 2:2. Croatija je pri rezultatu 1:1 imala kazneni udarac, ali je vratar Hajduka 1932. Nikola Prižmić obranio udarac Marija Mostine te spriječio vodstvo gostiju. Josip Zadro je s tri pogotka vodeći u utrci za trofej Dubrovačkog vjesnika za najboljeg strijelca lige.

U Krvavcu Maestral je nadigrao s 3:0 Jadran 1929. iz Smokvice pogotcima Marina Jelavića, Ivana Ćenda i Darka Jerkovića.

SEMAFOR 3. kola
Nedjelja, 25. rujna, Čibača:
Župa dubrovačka – Orebić 2:1, Lastovo: Omladinac – Slaven 0:1, Krvavac: Maestral – Jadran 1929. 3:0, Potomje: Grk – ONK Metković 2:1, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia 2:2, Komin: Gusar – Žrnovo 3:0, slobodan je Konavljanin.

1. Gusar
7 bodova (5:1), 2. Župa dubrovačka 7 bodova (5:2), 3. Slaven 6 bodova (3:3), 4. Croatia 5 bodova (10:4), 5. Maestral 5 bodova (5:2), 6. Grk 4 boda (5:5), 7. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (2:3), 8. Hajduk 1932. (utakmica manje) 2 boda (4:4), 9. ONK Metković 2 boda (2:3), 10. Jadran 1929. Smokvica 2 boda (3:6), 11. Orebić 1 bod (3:5), 12. Konavljanin (utakmica manje) 1 bod (2:4), 13. Omladinac 1 bod (2:9).