NogometPRVA ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 2. KOLO

Croatija dobila prvi set!

19. rujna 2016. - 11:56

ONK Metković i Župa dubrovačka su odigrali bez pobjednika. Domaćin je poveo u 19. minuti pogotkom Zvonimir Dragovića, a Župa dubrovačka je izjednačila sredinom nastavka (Ante Kovačić). Maestral je kraj utakmice dočekao s desetoricom. U 85. minuti isključen je Marin Talajić. Oba sastava su i dalje bez poraza. ONK Metković je i na startu odigrao 'iks' (0:0 u Krvavcu protiv Maestrala), dok je Župa dubrovačka bila uspješna kod kuće u 1. kolu (Slaven 2:0).

Četiri boda kao i Župa dubrovačka ima i Croatija iz Gabrila, koja je sa 6:0 nadigrala na svom terenu Omladinac s Lastova. Mateo Vodopić je prvi pogodio mrežu Lastovaca, zatim do kraja poluvremena Josip Zadro pa Petar Matana. Početkom nastavka drugi put je strijelac Josip Zadro, zatim je mrežu Omladinca zatresao Borna Tikvica, a pred kraj i Vlaho Grbešić.

Žrnovo je bilo slobodno na startu, a u prvoj utakmici nove sezone dočekalo je Konavljanina te osvojilo sva tri boda. Denis Šeparović i Arman Marelić su pogađali mrežu sastava iz Čilipa. Domaćin je kraj utakmice dočekao s devetoricom. Strijelac Denis Šeparović i Frano Jeričević su isključeni.

Grk je poveo na Gnjilama protiv Slavena pogotkom Daria Matića iz kaznenog udarca, ali nakon toga preokret u režiji Mostahinića. Izjednačio je Ivo (Mostahinić), a za konačnih 2:1 pogodio Toni (Mostahinić).

U Smokvici je Jadran 1929. poveo već u 2. minuti. Marin Laus je zatresao mrežu Gusara, koji je uspio izjednačiti u 64. minuti. Strijelac je bio Nikola Medak. Kominjani su na vrhu u društvu s Croatijom te Župom dubrovačkom. I oni imaju 4 boda (pobjeda i remi).

U Orebiću je Maestral poveo s 1:0 (Elvis Zarev), domaćin do poluvremena preokrenuo pogotcima Gorana Šorgića i Blaga Rosa, ali na kraju nije uspio ostvariti pobjedu, već se morao zadovoljiti bodom. Maestral je izjednačio u nastavku utakmice pogotkom Darka Jerkovića te je i u 2. kolu osvojio bod. Orebić je pak stigao do prvog boda.

SEMAFOR 2. kolo
Nedjelja, 18. rujna, Orebić: Orebić – Maestral 2:2, Žrnovo: Žrnovo – Konavljanin 2:0, Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka 1:1, Smokvica: Jadran 1929. – Gusar 1:1, Gruda: Slaven – Grk 2:1, Gabrili: Croatia – Omladinac 6:0, slobodan je Hajduk 1932.

1. Croatia 4 boda (8:2), 2. Župa dubrovačka 4 boda (3:1), 3. Gusar 4 boda (2:1), 4. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (2:0), 5. Slaven 3 boda (2:3), 6. Jadran 1929. Smokvica 2 boda (3:3), 7. Maestral 2 boda (2:2), 8. Onk Metković 2 boda (1:1), 9. Hajduk 1932. (utakmica manje) 1 bod (2:2), 10. Grk 1 bod (3:4), 11. Orebić 1 bod (2:3), 12. Konavljanin 1 bod (2:4), 13. Omladinac 1 bod (2:8).

RASPORED 3. kola
Nedjelja, 25. rujna, Čibača: Župa dubrovačka – Orebić, Lastovo: Omladinac – Slaven, Krvavac: Maestral – Jadran 1929., Potomje: Grk – ONK Metković, Vela Luka: Hajduk 1932. – Croatia, Komin: Gusar – Žrnovo, slobodan je Konavljanin.

23. travanj 2024 15:53