EURO ĐIR / VIKEND ZA ZABORAV Sva trojica ubacila preko 10, jedan od njih bio igrač utakmice, ali...

12. siječnja 2020. - 22:44
ŠPANJOLSKA Iznenađenje u Blaugrani. Bilbao je dobio Barcelonu Ante Tomića s 94:92 nakon produžetka te je sad Real Madrid usamljen na vrhu sa 14 pobjeda i 3 poraza. Barcelona je ostala na 13 pobjeda. Ovo joj je četvrti poraz. Druga je. Bilbao je stigao do pete pozicije s 10 pobjeda i 7 poraza. Tomić je igrao 30 minuta. Ubacio je 12 koševa, pogodio 5 od 11 šuteva za dva te oba slobodna bacanja. Imao je 4 skoka, 2 asistencije i 2 osvojene lopte.

ITALIJA Trieste Hrvoja Perića izgubio je kod kuće od Umana Reyer Venezie s 81:72. Perić je bio prvo ime utakmice. Ubacio je 17 koševa, imao 9 skokova i asistenciju protiv kluba u čijem je dresu osvojio naslov prvaka Italije i FIBA Europe Cup. Međutim, to nije pomoglo domaćinu, koji je dobio prvu četvrtinu s 23:17, ali druga četvrtina 23:8 za goste, koji su dobili i treću četvrtinu s 21:17 i u njoj u dva navrata imali po 18 koševa viška (52:34 i 54:36). Umana Reyer Venezia je osma s 9 pobjeda i 8 poraza, a Trieste na pretposljednjem, 16. mjestu s 5 pobjeda i 12 poraza.

ČEŠKA Poraz je upisao i USK Praha Domagoja Prolete, koji je s 91:81 izgubio kod BK JIP Pardubice, četvrtoplasiranog sastava lige, koji je na 12 pobjeda i 6 poraza. Proleta je za 20 minuta postigao 12 koševa, pogodio 4 od 8 šuteva za dva, jednu tricu iz dva pokušaja te realizirao jedno od dva slobodna bacanja. Imao je 4 skoka. USK Praha je s 9 pobjeda i 10 poraza na sedmom mjestu u konkurenciji dvanaest klubova.