PORTLAND SLAVIO KOD PRVAKA Anthony pogodio 3,3 sekunde prije kraja za 101:99 nakon čega je Hezonja omeo Lowryja, koji je šutirao tricu za pobjedu

8. siječnja 2020. - 07:03
Prvak je u svom domu zadnje dvije i pol minute minute dočekao sa sedam koševa viška (95:88). Damian Lillard je zatim ubacio tricu za Portland. Kyle Lowry je nakon toga pogodio za dva te je dvije minute prije kraja bilo plus šest za Toronto Raptorse. Zatim nova trica gostiju - Carmelo Anthony. Točno 85 sekundi prije kraja Serge Ibaka je pogodio za dva (99:94). Lillard je 79 sekundi prije kraja ubacio oba slobodna bacanja (95:99), a 38 sekundi prije kraja tricu za izjednačenje nakon što je Lowry na drugoj strani nije pogodio tricu. Potom opet domaćin ne pogađa. Na drugoj strani Anthony završava napad te 3,3 sekunde do kraja Portland vodi sa 101:99. Mario Hezonja ulazi u igru umjesto Hassana Whitesidea, na kraju je nakon bloka ostao na Lowryju, koji je šutirao za pobjedu, ali nije preko ruke Dubrovčanina uspio pogoditi tricu sa zvukom sirene.

Portland je do koša Anthonyja za pobjedu još samo jednom imao prednost, i to na početku utakmice (4:3 nakon što je Toronto otvorio utakmicu tricom Ibake). U drugoj četvrtini bilo je plus 14 za Toronto (53:39), a tu najveću prednost domaćin je imao i u trećoj četvrtini (66:52), dok je u posljednjoj četvrtini bio na plus 12 (85:73).

Hezonja je protiv prvaka igrao 12 minuta i 13 sekundi. Prvo je krajem prve četvrtine promašio šut za tricu, a zatim je na početku druge prvo presjekao napad domaćina te zakucao, a nakon toga ubacio tricu. Postigao je 5 koševa, pogodio je 2 od 3 šuta iz igre, imao dva skoka, asistenciju te osvojenu loptu. Anthony je bio prvi strijelac utakmice (28 koševa), Lillard je ubacio 20 uz 9 asistencija, dok je Whiteside utakmicu zaključio sa 14 koševa, 16 skokova i 7 blokada! Anthony i Lillard su pogodili skupa 9 trica iz 15 pokušaja. Lowry je pak bio prvi strijelac i asistent Toronta. Postigao je 24 koša, a trice je šutirao 25 posto – 4 od 16, te imao 10 asistencija, dok je prvi skakač domaćina i drugi strijelac bio Ibaka (11 skokova i 17 koševa).

Portland je tako u zadnje tri utakmice dva puta slavio. Prethodno je nanizao pet poraza. Sad je uzvratio prvaku za poraz kod kuće u studenom. Toronto je tada bio bolji sa 114:106, i to nakon što je u samoj završnici utakmice napravio seriju 14:0 za vodstvo 108:94.

Blazersi su i dalje deveti na Zapadu (16 pobjeda i 22 poraza). Za dva dana su opet gosti. Kod Minnesote će zaključiti niz od pet gostovanja, koji su počeli na Novu godinu kod New York Knicksa. Potom ih čeka prva domaća utakmica u 2020. godini, i to 12. siječnja kad im dolazi Milwaukee Bucks, najbolja momčadi lige (32 pobjede i 6 poraza).