NBA Portland izgubio kod Heata, Hezonja opet 10

6. siječnja 2020. - 04:50
Portland Trail Blazers je pao sa 122:111 kod Miami Heata, najuspješnijeg domaćina, koji je ove sezone dobio sedamnaest od osamnaest utakmica. Jedini koji su se izvukli kod Heata su bili Lakersi, vodeća momčad Zapada. Portland je bio bez bolesnog CJ McColluma, a domaćinu je nedostajao ozlijeđeni Jimmy Butler.

Blazersi su loše otvorili utakmicu. Gubili su od prvog ubačaja Heata, koji je gotovo cijelu utakmicu imao dvoznamenkastu prednost, koja je najveća bila početkom treće četvrtine – plus 24 (78:54), ali vrlo brzo nakon toga Blazersi su uspjeli doći na samo 9 koševa zaostatka (82:73, 84:75 i 87:78). Međutim, uslijedila je nova serija domaćina čija prednost do kraja nije bila više niti jednom jednoznamenkasta. Miami je u prvom poluvremenu imao šut 60,5 posto, a Portland samo 35,7 posto. Miami je imao 19 asistencija u prvom poluvremenu, a Portland samo sedam. Portland je upisao šesti poraz u zadnjih sedam utakmica.

Mario Hezonja je opet dobio priliku igrati. Opet je u igru ušao već u prvoj četvrtini. Opet je utakmicu zaključio s 10 koševa. Pogodio je protiv Heata 4 od 6 šuteva iz igre od čega jednu tricu iz dva pokušaja, te dodatno slobodno bacanje. Imao je po jedan skok i asistenciju, te po dvije ukradene lopte i blokade. Damian Lillard i Hassan Whiteside su kod Blazersa ostvarili 'double double' (34 koša i 12 asistencija odnosno 21 koš i 18 skokova). Hezonja je u igri proveo gotovo 20 minuta.

Heat je predvodio Goran Dragić s 29 koševa i 13 asistencija. Slovenac je pogodio 7 trica iz 10 pokušaja od čega 5 od 7 u nastavku utakmice.

Miami Heat je s omjerom pobjeda i poraza 26/10 na trećem mjestu Istoka, a Portland s 15/22 na devetom mjestu Zapada. Portland je dobio 7 od 20 utakmica u gostima, te 8 od 17 utakmica kod kuće.

Blazerse čekaju još dvije utakmice u gostima (Toronto i Minnesotu), dok će prvu utakmicu kod kuće u 2020. nakon što su istu zapoečeli s pet gostovanja odigrati 12. siječnja protiv lidera Istoka i najuspješnije momčadi lige, Milwauke Bucksa.
20. travanj 2024 05:12