BLAZERSI SLAVILI U GLAVNOM GRADU Vratio se Mario Hezonja nakon šest propuštenih utakmica, i odmah bio dvoznamenkast

4. siječnja 2020. - 06:37
Portland Trail Blazers je slavio u glavnom gradu. Dobio je Washington Wizardse sa 122:103 te prekinuo niz od pet poraza, ukupno ih ima dvadeset i jedan, a stigao do svoje petnaeste ovosezonske pobjede. I dalje je na devetom mjestu Zapadne konferencije.

Mario Hezonja je propustio posljednjih šest utakmica, neke zbog ozljede. Napokon je dobio priliku, i to već krajem prve četvrtine. Na kraju je na parketu proveo 18 minuta. Ubacio 10 koševa. Pogodio je 4 od 7 šuteva iz igre te 2 od 3 slobodna bacanja. Imao je uz to jednu ukradenu loptu.

Portland je vodio s 8 razlike (19:11) u prvoj četvrtini koju je izgubio s 31:27. Domaćin je zadnje vodstvo imao pred kraj druge četvrtine (53:52), a nakon serije 7:0 Portland više nije ispustio prednost, koja je krajem treće četvrtine iznosila 16 razlike (86:70 i 88:72), dok mu je najveća prednost konačnih 122:103. Posao Blazersima olakšao je Isaiah Thomas. Branič Wizardsa, koji je devetu sezonu u NBA-u, i to na prosjeku od 18,4 koša i 5 asistencija po utakmici, isključen je već u 2. minuti zbog odgurivanja suca.

Hassan Whiteside i Damian Lillard su bili najbolji kod Portlanda. Whiteside je postigao 23 koša uz čak 21 skok, a Lillard je ubacio 35 koševa. Zanimljiv je podatak da prva petorka Washingtona je ubacila samo 27 koševa, da je samo jedan član prve petorke imao dvoznamenkasti učinak u napadu (Troy Brown Jr. 10 koševa), a da je igrač s klupe ubacio više od kompletne prve petorke (Jordan McRae 35 koševa). Hezonja je pak postigao više od polovice koševa igrača s klupe Portland Trail Blazersa (10 od 19) čija je prva petorka ubacila 103 koša, koliko kompletni Washington Wizardsi.

Portland Trail Blazers ide sad u goste Miami Heatu u American Airlines Arenu. Heat je treća momčad Istočne konferencije (25/10) i 'najgori' domaćin. Dobio je kod kuće 16 od 17 utakmica. Izgubio je samo od Lakesra, lidera Zapadne konferencije (27/7), i to sa samo 113:110. Nakon toga Blazerse čega ga put u Toronto i Minnesotu, dok će prvu utakmicu kod kuće u 2020. odigrati 12. siječnja protiv lidera Istoka i najuspješnije momčadi lige, Milwauke Bucksa (31/5).
20. travanj 2024 00:48