KošarkaKOŠARKA

EUROLIGA Barcelona porazom otvorila 2020. te prvi dio lige zaključila s 13 pobjeda i 4 poraza

3. siječnja 2020. - 01:39
Barcelona je 2020. otvorila euroligaškim porazom u gostima od Baskonije. Domaćin je pred gotovo 14.000 gledatelja u svojoj Buesa Areni slavio sa 76:74, i to nakon što je prvu četvrtinu dobio s 21:15, na poluvremenu imao 16 koševa viška (47:31), početkom nastavka bio u dva navrata na plus 21 (52:31 i 54:33), a uoči zadnje četvrtine imao plus 11 (65:54).

Barcelona je u zadnjoj četvrtini primila samo 11 koševa, izjednačila na 74:74 točno 56 sekundi prije kraja. Nakon što je 38 sekundi prije kraja Tornike Shengelia pogodio za dva, Barcelona je promašila dva šuta, i to Nikola Mirotić za dva 19 sekundi prije kraja, a Pierre Oriola za tricu sa zvukom sirene.

- Ako želite pobijediti u gostima Baskoniju, u ovoj atmosferi, morate odigrati više dobrih minuta na visokoj razini nego što smo ih mi odigrali. Istina, igrali smo bolje u drugom poluvremenu, tih 20 minuta, međutim to nije dovoljno u Euroligi, a pogotovo ne protiv momčadi koja ima novog trenera, i koja je zbog toga agresivnija, a što smo mogli očekivati. Nama je bila potrebna veća agresivnost, posebno u obrani, a to nismo imali. Baskonija je odgrala odlično. Posebno u prvih 20 minuta – istaknuo je Svetislav Pešić, trener Barcelone.

Ante Tomić je protiv Baskonie igrao 11 minuta. Postigao je 2 koša, pogodio jedan od tri šuta iz igre. Imao dva skoka i jednu blokadu. Nikola Mirotić je bio prvi strijelac Barcelone sa 17 koševa, pogodio je 6 od 15 šuteva iz igre te 3 od 4 slobodna bacanja...

Baskoniju je predvodio Pierria Henry s 20 koševa. Baskonija je pogodila 16 trica, šest više od Barcelone, koja je upisala četvrti poraz u sedamnaest utakmica. Kraj 2019. Barcelona je dočekala na diobi prvog mjesta s Real Madridom i Anadolu Efesom s 13 pobjeda i 3 poraza.

U petak, 3. siječnja, zaključit će se 17. kolo: Anadolu Efes dočekuje Khimki, Real je gost Asvela, Dubrovčanin Sreten Radović je glavni sudac utakmice Valencija - Alba Berlin. Baskonia sad ima sedam pobjeda i deset poraza. U 18. kolu, prvom drugog dijela lige, Barcelona dočekuje 10. siječnja Anadolu Efes.
19. travanj 2024 06:42