KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠICA

NOVA VELIKA POBJEDA, BAŠ VELIKA Ragusa dobila Medveščaka, aktualnog prvaka, i to u njegovom domu!

21. prosinca 2019. - 22:55
Savršeno su odradile prvi dio lige košarkašice Raguse pod vodstvom Braslava Turića i Cvetane Matić. Točku na 'i' stavile su ni manje, ni više, nego u domu aktualnih prvakinja, zagrebačkog Medveščaka, kluba koji je vlasnik oba domaća trofeja, a koje dubrovački klub priželjkuje po prvi put u svojoj povijesti vidjeti u svojim vitrinama već ove sezone.

Ragusa je šest dana nakon što je u Gospinom polju nadigrala do tada neporaženu Trešnjevku 2009., te ostala usamljena na vrhu tablice Prve hrvatske lige, dobila tako i Medveščak, još jednog izravnog konkurenta, i to u njegovom domu. U odnosu na prethodnih osam utakmica, stoji, ovaj put joj nije bilo lako. Opet, kao i protiv Trešnjevke 2009., nije bila komplenta. Nije mogla računati prije svega na pomoć ozlijeđene Ive Todorić

Nakon izjednačene prve četvrtine – 16:16 – Ragusa je prvi put ove sezone bila u minusu na odmoru (33:28 za Medveščak), međutim, u nastavku je bila dosta, dosta bolja. Već u trećoj četvrtini je preuzela vodstvo, a u posljednjoj četvrtini, koju je također dobila, potvrdila je pobjedu. Na kraju 71:61 za Ragusu, koja je dobila svih devet utakmica prvog dijela. Druga Trešnjevka 2009. ima jedan poraz, Medveščaku je ovo drugi poraz u prvom dijelu lige, Šibenik je četvrti s tri poraza...

Lorena Molnar, Romana Stojanović, Živana Janković, Ana Haklička – kad se pogleda valorizacija – to je kvartet igračica Raguse koji je povukao najviše. Molnar je postigla 21 koš, imala 9 skokova i blokadu. Stojanović 13 koševa, 8 skokova, 2 asistencije, Janković 12 koševa, 6 skokova, 9 asistencija, 3 ukradene lopte, a Haklička 10 koševa, po tri skoka, asistencije i ukradene lopte. Nije moglo bez pomoći Karle Kalajžić (7 koševa, 2 skoka, 3 asistencije i 3 ukradene lopte), Katarine Zarač (5 koševa, 3 skoka), Ana Vojtulek (3 koša, 5 skokova, asistencija, 3 ukradene lopte i 2 blokade) i Marije Pocrnjić (skok i asistencija). U sastavu Raguse protiv Medveščaka još su bile Iva Todorić i Paula Mojaš.

Drugi dio lige počinje 18. siječnja. Ragusa će opet u Zagreb. Gost je Zagreba, koji ima tri pobjede i šest poraza.
19. travanj 2024 23:20