KošarkaPRVA HRVATSKA LIGA KOŠARKAŠA

PRVA GOSTUJUĆA RADOST Kakvo otvaranje Dubrovnika kod Zapruđa!

16. studenog 2019. - 23:26
Dobio je Dubrovnik u gostima Zapruđe sa 72:65 te stigao do svoje prve gostujuće, a ukupno četvrte pobjede u šestom ovosezonskom nastupu u Prvoj hrvatskoj ligi. Sjajno je momčad trenera Željka Vreće otvorila utakmicu. Dobila je prvu četvrtinu sa čak 32:14, vodila početkom druge 21 koš razlike (35:14). Do odlaska na odmor Zapruđe je smanjilo zaostatak na deset koševa (37:47), dok je Dubrovnik zadnju četvrtinu dočekao s 13 koševa viška...

Dubrovnik je vodio od prvog ubačaja Petra Dubelja, koji je koš Zapruđa pogodio nakon svega četiri sekunde utakmice.

Dubelj je po valorizaciji bio prvo ime Dubrovnika (14 koševa, 8 skokova, 6 asistencija), Ivan Vodopija je bio prvi strijelac (18 koševa, 5 skokova, 3 asistencije), prvi skakač je bio novi igrač u dresu dubrovačke momčadi - Mladen Primorac. Iskusni, 210 centimetara visoki igrač iz Čitluka imao je 9 skokova, 4 asistencije, 2 ukradene lopte, a postigao je 14 koševa. Dvoznamenkasti učinak u napadu imao je još Ivan Perković (10 koševa, 3 skoka), dok je Toni Mustapić postigao 9 koševa, imao 3 skoka, 4 asistencije i 2 osvojene lopte. Koš Zapruđa pogađali su još Vlaho Raguž (4 koša, 3 skoka) i Antonio Petrović (3 koša, 2 asistencije). Igrali su još Niko Stasjuk, Paolo Antonio Urukalo i Petar Koprivica.

Dubrovnik je ostao bez Nikole Došena, koji se ozlijedio na prethodnoj utakmici. Gips na njegovoj ruci bit će sigurno još mjesec dana, a tek kad ga skine znat će se što i kako dalje.

U 8. kolu, 23. studenog, Dubrovnik dočekuje Sesvete, a sedam dana poslije čeka ga zaostatak iz 1. kola. U Gospino polje stiže Ribola Kaštela.
19. travanj 2024 22:45