KošarkaKOŠARKA

NBA PARKETI Treći poraz u nizu Blazersa, Hezonju nije išao šut

8. studenog 2019. - 11:00
Portland Trail Blazers je upisao treći poraz u nizu, peti ukupno u osam utakmica nove sezone. Sad je izgubio sa 107:101 kod Los Angeles Clippersa čiji je trener Doc Rivers stigao do svoje 900. pobjede u karijeri, a što je prije njega uspjelo dvanaestorici trenera u povijesti NBA lige. Umirovljeni Don Nelson je rekorder sa 1.335 pobjeda.

Blazersi su dobili treću četvrtinu s 36:23 te četvrtu dočekali s vodstvom 76:70. Poveli na početku posljednje četvrtine sa 78:70. Clippersi, koji su vodili na samom početku utakmice, ponovno su bili u plusu 58 sekundi prije kraja utakmice kad je Lou Williamsa pogodio za 100:98. Isti igrač je 32 sekunde prije kraja ubacio tricu za 103:99.

Mario Hezonja je protiv Clippersa proveo 25 minuta na parketu. Pogodio je tek jedan od devet šuteva iz igre (2 koša). Nije mu ušla niti jedna trica iz tri pokušaja. Imao je pet skokova i jednu osvojenu loptu. Četiri dvoznamenkasta u napadu imao je Portlland u Staples centru u LA-u: Damian Lillard i CJ McCollum su postigli po 22 koša, obojica su pogodila po 9 od 23 šuta iz igre, Hassan Whiteside je ostvario 'double double' (17 koševa i 19 skokova), a 17 koševa je ubacio i Anfernee Simons. U redovima domaćina dvojica su ostvarila 'double double' učinak: Kawhi Leonard (27 koševa i 13 skokova) i Ivica Zubac (15 koševa i 13 skokova) dok je Lou Williams postigao 26 koševa te imao 8 asistencija...

Clippersi imaju omjer 6/3, a 3/5 Blazersi, koje sad čeka utakmica kod kuće protv Brooklyn Netsa. Na Zapadu vode Lakesi (6/1), a na Istoku Celticsi (6/1).
19. travanj 2024 03:25