KošarkaKOŠARKAŠKA EUROLIGA

BARCELONA PROŠLA PAKAO PIONIRA Tomić naštimao ruku na početku posljednje četvrtine!

25. listopada 2019. - 01:29
Barcelona je i dalje savršena u Euroligi. Četiri utakmice – četiri pobjede od čega tri na strani. Nakon pobjeda u Istanbulu (Anadolu Efes) i St. Petersburgu (Zenit), te uspjeha u 3. kolu kod kuće protiv berlinske Albe, ekipa iz Blaugrane je prošla 'pakao' beogradskog Pionira, ispujenog do polsjednjeg mjesta (6384 gledatelja). Slavila je protiv Crvene zvezde sa 73:65.

Na poluvremenu je domaćin imao 36:33, a u zadnju četvrtinu Barcelona je ušla s 8 koševa viška (57:49) te tu zadnju četvrtinu otvorila sa 7:0. Ante Tomić, kapetan Barcelone, baš tada je naštimao ruku. Prvo je pogodio za 59:49, a potom za 61:49. Ukupno je uputio tri šuta prema košu Crvene zvezde. Trećeg je promašio. Pobjedi je doprinio sa četiri koša i dva skoka. Brandon Davies je sa 14 koševa, 6 skokova, 3 asistencije, 2 osvojene lopte i 3 blokade bio prvo ime Barcelone čiji je prvi strijelac u Beogradu bio Nikola Mirotić (21 koš), a dvoznamenkasti učinak u napadu imao još samo Kyle Kuric (15 koševa).

U 5. kolu, 30. listopada, Barcelona dočekuje Valenciju. Bez poraza je još samo moskovski CSKA, koji tek ima odigrati utakmicu 4. kola u kojoj je gost Albe u Berlinu. Tu utakmicu, koja se igra u petak, 25. listopada, sudi Dubrovčanin Sreto Radović.

19. travanj 2024 19:39