ČETVRTA POBJEDA TOMIĆA Krenulo i Perića

21. listopada 2019. - 13:38
Talijansko prvenstvo su košarkaši Triestea otvorili s tri poraza, potom prošlo kolo dobili u gostima Sassari, koji je do tada imao savršen učinak, a sad su stigli i do prve pobjede kod kuće. Dobili su sa 76:74 Bresciu, koja je samo jednom vodila (2:0 nakon čega su napravili 11:0), a koja je u tri sekunde prije kraja četvrte četvrtine uputila šut za tricu, ali nije pogodila nakon čega se oglasila sirena, označila kraj utakmice i početka slavlja domaćih navijača, koji su do posljednjeg mjesta ispunili tribine dvorane.

Hrvoje Perić je novom uspjehu Triestea doprinio sa 7 koševa i 4 skoka te dvije osvojene lopte. Pogodio je oba slobodna bacanja 43 sekundi prije kraja utakmice za vodstvo domaćina 72:68. Trieste je potom vodio sa 74:68, ali Brescia pogađa tricu. Zatim je domaćin imao 76:71, ali Brescia pogađa tricu. Deset sekundi prije kraja Dequan Jones, koji je s 22 koša bio najbolji strijelac domaćina i utakmice, imao je bacanja, ali je oba promašio. Brescia kreće u zadnji napad, ali ne uspijeva zaključiti utakmicu s još jednom tricom. Trieste je s dvije pobjede i tri poraza na diobi osmog mjesta u konkurenciji 17 sastava Serie A.

U Španjolskoj Ante Tomić je s Barcelonom dobio s 89:75 Gran Canariu kod kuće te je nakon 5. kola na učinku četiri pobjede i jedan poraz. Samo Real Madrid ima savršen učinak. Tomić je uspjehu doprinio sa 6 koševa i 3 skoka. Gosti su na početku treće četvrtine vodili sa 46:43, ali nakon toga kreće domaćin, radi 11:0. Treću četvrtinu je Barcelona dobila s 29:12.

19. travanj 2024 12:51