ĐIR EUROPOM Perić stigao do prve pobjede kod ekipe koja nije imala niti jedan poraz

14. listopada 2019. - 00:36
Trieste Hrvoja Perića je bilo uspješno u gostima kod Banco di Sardegna Sassari. Pobijedilo je sa 65:59. Stiglo u 4. kolu talijanskog prvenstva do prve pobjede, i to kod sastava koji je imao savršen učinak u prva tri kola. Prve dvije četvrtine dobio je domaćin te je imao na poluvremenu 35:27, ali nastavak 38:24 za goste, koji su se sad maknuli sa začelja.

Dubrovčanin je bio jedan od junaka pobjede. Za 22 minute ubacio je 10 koševa, pogodio 5 od 9 šuteva za dva. Zatim, imao 5 skokova i 2 asistencije. Bio je drugi strijelac Triestea, koje je predvodio DeQuan Jones s 22 koša.

U španjolskom prvenstvu Barcelona je u 4. kolu dobila derbi protiv Valencije kod kuće s 97:94 te je sad na učinku tri pobjede i jedan poraz. Ante Tomić je postigao 2 koša (šut 1/3), imao 3 skoka i 4 asistencije za 18 minuta. Junak domaćina zove se Nikola Mirotić – 33 koša, 5 skokova i 6 asistencija. Valencija je vodila samo dva puta s košem razlike, i to u drugoj četvrtini (35:34 i 38:37), dok je Barcelona najveću prednost imala početkom treće četvrtine – plus 11 (59:48).
19. travanj 2024 12:07