KošarkaEUROPSKO PRVENSTVO KOŠARKAŠA DO 20 GODINA

HRVATSKA SLAVILA U 2. KOLU Mateo Vidović i ekipa nadigrali u Tel Avivu Njemačku za prvu pobjedu na EP-u!

14. srpnja 2019. - 20:01
Nadigrala je Hrvatska 80:69 Njemačku u 2. kolu skupine 'C' te stigla do prve pobjede na Europskom prvenstvu košarkaša do 20 godina, koje se igra u Izraelu, Tel Avivu. Uspjehu je doprinio i Dubrovčanin Mateo Vidović koji je za 22 minute provedene u igri postigao 6 koševa, imao 3 skoka i 5 asistencija. Pogodio je Vidović jedan od dva šuta za dva, šutirao jednom za tricu i pogodio te realizirao dodatno slobodno bacanje. Po valorizaciji samo je uspješniji od njega u sastavu Hrvatske bio Toni Nakić.

Odlično su naši košarkaši otvorili utakmicu protiv Njemačke, sjajno odigrali drugu četvrtinu koju su dobili s 30:13 te su na poluvremenu imali 23 koša prednosti (47:24). Njemačka je utakmicu zaključila serijom 11:0 te uspjela samo ublažiti poraz.

Naši imaju polovičan učinak, pobjedu i poraz (na startu su izgubili od Španjolske s 85:73). Polovičan učinak ima i Njemačka (dobila je Latviju u 1. kolu s 92:66). U ponedjeljak, 15. srpnja, naše čeka u zadnjem, kolu u skupini ogled protiv Latvije. Nakon toga će se znati s koje pozicije će ući u osminu finala i protiv koga će igrati za plasman u četvrtfinale.
20. travanj 2024 12:17