KošarkaEUROPSKO PRVENSTVO ZA KOŠARKAŠICE DO 18 GODINA

HRVATSKA PRETPOSLJEDNJA Pobjedom protiv Srbije oprostili se od 'A' razreda

14. srpnja 2019. - 17:56
Hrvatska je pobjedom zaključila nastup na Europskom prvenstvu za košarkašice do 16 godina, koje se igra u Sarajevu, ali koje neće pamtiti po dobru. Ispala je u niži rang. Iduće godine će igrati u 'B' diviziji.

U posljednjem nastupu savladala je Srbiju sa 70:48 te zauzela pretposljednje, 15. mjesto. U niži rang seli i Srbija, ali i poraženi iz ogleda za 13. mjesto (BiH – Litva).

Na EP-u je u sastav u Hrvatske bila i Dubrovkinja Ana Haklička, košarkašica Raguse. Protiv Srbije je promašila oba šuta iz igre, imala je dva skoka, asistenciju i osvojenu loptu. Nastupila je u svih sedam utakmica, provela u igri 71 minutu. Pogodila 5 od 16 šuteva iz igre, imala 9 skokova, 5 asistencija, 4 osvojene lopte...

Hrvatska je u skupini bila treća s pobjedom (Belgija 75:55) i dva poraza, i to od finalista (Njemačka 75:48 i Italija 80:60). U drugom dijelu prvenstva izgubila je u osmini finala od Rusije u produžetku s 83:81, zatim u razigravanju za poredak od 9. do 16. mjesta s dva koša od Izraela (58:56), a nakon toga u razigravanju za poredak od 13. do 16. mjesta od BiH sa 73:70 te ostala bez mjesta u 'A' diviziji.

Prije nego Italija i Njemačka odluče o prvaku, Rusija i Francuska igraju za treće mjesto.